Satılık Tekneler

BAYK Kış Trofesi'nin 6. Ayak Yarışları Sonuçlandı
06.05.2013

Aralık ayından beri süren The Marmara BAYK Kış Trofesi'nin 6. ayağı, yapılan 3 yarışın ardından tamamlandı. Havaların iyice ısınmasıyla, yavaş yavaş özlenen yaz ekipmanları, 'şort, tshirt' e geçen yelkenciler, hava şartlarının da güzel olmasıyla, Bodrum'da keyifli bir haftasonu geçirdi.

6. Ayak yarışları, Cumartesi günü saat 11.45'te verilen IRC B sınıfları ve hemen arkasından 12.00'de IRC A sınıfları startıyla cografi rotada başladı. Yarışta en iyi startlardan birini alan Flying Box-Lemon Arkas ekibi, kısa bir süre sonra başlarına gelen talihsiz bir olay sebebiyle yarışı terk etti. Vardavela telinin kopmasıyla denize düşen 3 kişinin arkasından kafayı açıp geri dönen Flying Box Arkas, kazaya kurban giden ekip arkadaşlarını sağ salim tekneye çıkarıp marinaya döndü. 8-10 knot şiddetinde rüzgarla ilerleyen filoda, Kargı'yı ilk dönen TEB Özel-Farr Away teknesi, pupa seyirde bir diğer Farr 40 Boreas- İzmir Yelken Akademisi'yle olan farkı iyice açtı. Yaklaşık 1 saat 52 dakika sonra finişe ulaşan Hasip Gençer kumandasındaki TEB Özel-Farr Away, düzeltilmiş olarak en yakınındaki rakibi MAD X'in yaklaşık 6 dakika önünde bitirerek birinci oldu. 3. ise Boreas-İzmir Yelken Akademisi ekibi oldu. IRC A2'de Define, A3'te Adalin ve A4'te Exit tekneleri birinci oldular.

BAYK Kış Trofesi'nin 6. Ayak Yarışları Sonuçlandı

Pazar günü ise tahminler daha kuvvetli bir hava veriyordu ve beklenende oldu. IRC A sınıfları için 2, B sınıfları için ise tek şamandıra yarışlarının gerçekleştiği gün, yine önce IRC B sınıfları startıyla başladı. Çekişmenin iyice arttığı A1 grubu startı, üst üste üç defa belirlenemeyen fodeparlar sebebiyle tekrar edildi Yaklaşık bir saat içinde tamamlanan 2. yarışı Flying Box-Lemon Arkas, finiş hattını birinci geçerek kazandı. Matmazel iki, MAD X ise üçüncü oldu.

Havanın iyice arttığı öğle saatlerinden sonra A grupları için verilen günün ikinci, haftasonunun üçüncü yarışında rüzgarın hızı yer yer 22 knotlara ulaştı. Üç tur ofsetli sosis rotada gerçekleşen son şamandıra yarışını Levent Peynirci dümenciliğindeki MAT 1245, Matmazel kazandı ve genel klasmanda haftasonunu lider kapattı. İkinci yarışı kazanan Flying Box-Lemon Arkas ikinci, MAD X ise üçüncü oldu.

Cumartesi günü Marina Yat Kulübü'nde, 5. Ayak ödül töreni gerçekleşti. The Marmara ana sponsorluğu ve TEB Özel Bankacılık desteğiyle düzenlenen törende tüm yelkenciler keyifli bir akşam yaşadı. Artık iyice sona gelinen Kış Trofesi'nin en son ayağı, 25-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek.

IRC A grupları için üç, B grupları için ise iki yarışın ardından 6. ayak genel sıralaması için TIKLAYINIZ.

Kaynak : Efe Sezik

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder