Satılık Tekneler

BAYK Kış Trofesi'ni Protel Ekibi Kazandı
27.05.2013

BAYK Kış Trofesi'ni Protel Ekibi Kazandı

The Marmara BAYK Kış Trofesi son ayağı kapsamında gerçekleştirilen yarışların ilk gününde cografi rota yapıldı. Bodrum Marina'nın açığından, Kargı Adası'nı iskelede bırakarak Küçüktüllüce Adası'nı dönüp gelinen rotada son derece heyecanlı bir yarış gerşekleşti. Saat 11.30'da planlandığı gibi önce IRC A sınıfları, sonrasında IRC B sınıfları için verilen startlarla, yaklaşık 7-9 knot şiddette esen güneyli rüzgarla yarış t teknelerden Boreas-İzmir Yelken Akademisi, arkasında Flying Box-Lemon Arkas ve Protel-Matmazel ile öne geçti. Orsa gidilen ayakta geride kalan TEB Özel-Farr Away teknesi, Küçüktüllüce adasına doğru rakiplerini yakaladı ve adayı Boreas'ın arkasından ikinci sırada döndü. İki eş ratingli Farr 40 olan Farr Away ve Boreas arasında adeta bir match race havasında, 'kavança savaşları' yapıldı. Bu sırada Arkas'a göre daha açıkta seyreden bu ikiliyi Arkas, git gide yaklaşarak takibe aldı. TEB Özel-Farr Away ile Boreas arasındaki keyifli mücadelenin galibi çıkan Farr Away yarışta 3 saat 47 dakika ile ilk finiş veren ekip oldu. Düzeltilmiş zamanda Farr Away'in 4 saniye önüne yerleşen Mad X ekibi yarışın galibi olurken, yine düzeltilmiş zamanla Boreas'ın önüne geçen Arkas üçüncü, şampiyon ekip Protel-Matmazel ise dördüncü oldu.

Yarışların son gününde ise iki şamandıra yarışı yapıldı. IRC B sınıflarının 11.30'daki startından sonra rüzgarın bir türlü oturmaması sebebiyle ilk start ancak 13.10'da verilebildi. Üçgen-sosis rotada gerçekleşen yarışta Kaan Özgönenç'in kullandığı Boreas birinci oldu. Arkas ikinci, Mad X üçüncü oldu. Yarışın ikinci apaz kolunda önde giderken balonun tackline'ı kopan TEB Özel ise geriye düşerek 5. oldu. 

BAYK Kış Trofesi'ni Protel Ekibi Kazandı

Kış Trofesi'nin son yarışı olma özelliğini taşıyan günün ikinci yarışı ise olaylı başladı. Komite botu tarafında, komiteden şamandıraya doğru TEB Özel, Mapfre-Lemon ve Uzma III'ün sıralandığı start hattında, düdükten hemen sonra Uzma'nın Lemon'u orsalatması, Lemon'un üstündeki TEB Özel'in komiteden dolayı hiç yeri olmaması sebebiyle tekneler 'birbirine girdi'. TEB Özel'in vardevela tellerine, Lemon'un bowsprit'inin saplandığı ve çarmıkların gurcatalara takıldığı tekneler birbirinden güçlükle ayrıldıktan sonra yarışa devam ettiler. Yarışı Boreas ile güzel bir mücadele içinde geçiren bir diğer Farr 40 Arkas, finişe'de 19 sn önde girerek yarışı kazandı. İkinci Boreas'ın arkasından starttaki kazaya rağmen iyi mücadele veren TEB Özel-Farr Away üçüncü oldu. Trofenin galibi Protel-Matmazel ise Mad X'in ardından beşinci oldu.

Yarış Sonuçları

IRC A- 2 Atmalı Genel Sonuçlar

IRC B- 2 Atmalı Genel Sonuçlar


Efe Sezik
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder