Satılık Tekneler

BAYK Kış Trofesi'nde Sona Yaklaşılıyor !
03.05.2013

BAYK Kış Trofesi'nde Sona Yaklaşılıyor !

The Marmara sponsorluğunda düzenlenen ve toplamda 7 ayaktan oluşan, The Marmara BAYK Kış Trofesi'nin 6. ayağı 4-5 Mayıs Cumartesi ve Pazar günleri yapılması planlanan yarışlarla devam edecek. Yelkenle dolu haftasonunda, IRC A sınıfları için 3, IRC B sınıfları için ise 2 yarış yapılması planlanıyor. Kış Trofesi'nin öncesinde Bodrum'da, 3 Mayıs Cuma günü BAYK Trio Trofesi'nin üçüncü ayağı gerçekleşecek.

Ocak ayından itibaren Kış Trofesi kapsamında yarışılan 5 haftasonunda da birbirinden farklı kuvvetli, yağışlı ve rüzgarsız olmak üzere değişik ve zorlayıcı koşullarda mücadele veren yelkencileri bu haftasonu 'şıkır' bir hava karşılayacak. Cumartesi günü rüzgar tahminleri 7-9 knot arası verirken, yine tahminlere göre rüzgarın şiddeti pazar günü biraz daha artarak 12 hatta akşamüstüne doğru 17 knotları bulacak. Genelde açık ve güneşli beklenen havada gündüz sıcaklıkları 27C dereceye yaklaşacak.

BAYK Kış Trofesi'nde Sona Yaklaşılıyor !

Sona yaklaşıldıkça özellikle IRC A sınıflarındaki mücadele, takımların birbirinden puan olarak kopmamasıyla iyice kızışmış vaziyette. Geride kalan 5 ayak ve 9 yarışın sonrasında, atmasız olarak hesaplanan genel sıralama şöyle:

1. Matmazel (Levent Peynirci) 29 puan?

2. Mad X (Orhan Tüker) 34 puan?

3. TEB Özel-Farr Away (Levent Özonur) 41 puan?

4. X-Machine (Haluk Babacan) 58 puan?

5. Flying Box-Lemon-Arkas (Pamir Sezener) 68 puan?


Kaynak: Efe SezikYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.