Satılık Tekneler

BAYK Kış Trofesi’nde son kozlar!
22.05.2015 BAYK Kış Trofesi’nde son kozlar! Türkiye’nin en uzun soluklu kış trofesi olan CFM – BAYK Kış Trofesi, bu haftasonu yapılacak olan yarışlar ile sona eriyor. 7. ve son ayak olan 23-24 Mayıs yarış haftasında, trofenin galibi belli olacak. IRC A-0 sınıfında trofenin 3 favorisi CFM, Arkas ve Farr Away, şampiyonluk mücadelesi verecek.

Bayk-kış-trofesi

Şimdiye kadar geride kalan 6 ayakta toplam 13 yarış tamamlandı. 6. Ayakta Arkas’ın birinci olması ile hesapların iyice karıştığı trofede büyük çekişme devam ediyor. 6. ayakta gerçekleşen yarışların ardından Arkas birinci, CFM ikinci, Farr Away ise üçüncü olmuştu. Bu sonuçlarla IRC A-0 sınfının ilk üçü arasında birer puan fark oluştu. Atmasız olarak yapılan bu hesaplarla, ön grubun heyecanı rakamlara yansımış oluyor. IRC A-1 sınıfında Anyway teknesinin açık ara liderliği, göze çarpan diğer sonuçlar arasında. Son ayağa girilirken IRC A-2 sınıfında Matador lider konumda. IRC A-3’ün lideri ise CMS Dönence teknesi. 

7. ve son ayak olan bu haftasonu yarışlarında 1 yarış yapılması durumunda genel klasman puan hesabında ‘atma’ yapılmayacak. Trofe genelinde 15 yarışa erişilmesi yani; bu haftasonu 2 yarış yapılabilmesi durumunda en kötü bir derece atılacak. 16 yarışa erişilirse en kötü iki derece atılacak ve genel klasman puanlaması bu hesaba göre belirlenecek. 

Bu yıl 14.’sü düzenlenmekte olan trofe, Ocak ayında yapılan ilk ayak ile start almıştı. Trofenin ödül töreni ise son yarışın ardından, 24 Mayıs Pazar akşamı, Milta Bodrum Marina’da gerçekleşecek.

Atmasız puan durumunu görüntülemek için TIKLAYINIZ.


EFE SEZİK


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder