Satılık Tekneler

BAYK Kış Trofesi'nde şampiyon son anda belli oldu
27.05.2014 BAYK Kış Trofesi'nde şampiyon son anda belli oldu

bayk-final- pupar

The Marmara sponsorluğunda düzenlenen Türkiye'nin en uzun soluklu kış trofesi bu haftasonu sona erdi. TEB Özel Bankacılık'ın desteği ve Milta Bodrum Marina ev sahipliğinde gerçekleşen 7 ayaklı trofenin galibi son yarışta belli oldu. Şampiyonluğu neredeyse garantilemiş olarak son haftaya çıkan Protel-Matmazel aldığı beklenmedik sonuçlarla genel klasman liderliğini Flying Box-Lemon Arkas'a eşit puanla kaptırdı. Eşitlik halinde alınan en iyi derece sayısının şampiyonu belirlediği durumda Flying Box, Matmazel'in önüne geçerek trofenin sahibi oldu. TEB Özel-Farr Away trofeyi üçüncü sırada tamamladı. 7. ayağın son yarışının ardından IRC A sınıflarında sıralama en kötü 4 derecenin atılmasıyla belirlendi. Farr Away'in ardından IRC A-2 sınıfından Anyway dördüncü, IRC A-1'den FarrFara beşinci oldu.

bayk- final

IRC B sınıfları, atmalı genel sıralamada Lady Deniz ekibi birinci oldu. Aurora First ikinci, Delfinius üçüncü sırada trofeyi tamamladı.

Cumartesi günü IRC A sınıfları iki şamadıra yarışı ile karaya döndüler. IRC B sınıflarıda bir coğrafi rotalı yarış yaptı. Pazar günü ise tüm gruplar bir adet coğrafi yarış ile trofeyi tamamladı. Sürpriz şampiyon Flying Box-Lemon Arkas üç yarışta da birincilik elde ederek müthiş bir performans ortaya koydu. Şampiyonluğu kıl payı kaçıran Matmazel ekibi son haftasonunda sırasıyla 4., 2. ve 5. olarak hayal kırıklığı yaşadı.

bayk-final

7. ayağın bir diğer başarılı ekibi FarrFara idi. Yapılan üç yarışta 2-3-3 dereceleriyle haftanın ikincisi olmayı başardı. 7. ayağı üçüncü olarak tamamlayan TEB Özel-Farr Away ile FarrFara'nın 2 saatten uzun süren son yarışta Farr Away sadece 16 saniyeyle ikinci oldu. Sabah saatlerinde start verilemeyecek kadar hafif olan hava, yarışın ortasında 20 knot'lara kadar çıkarak kış trofesine güzel bir final yaşattı.

Sonuçlar için TIKLAYINIZ.

Fotograflar: Ayşegül Torun 

Efe SezikYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.