Satılık Tekneler

BAYK Kış Trofesi'nde bahar havası
24.03.2014 BAYK Kış Trofesi'nde bahar havası

BAYK Kış Trofesi 4. Ayak yarışları, haftasonu Bodrum'un sıcak güneşi altında tamamlandı. Beklendiği gibi hafif havada yarışan yelkenciler keyifli bir haftasonunu geride bıraktı. Haftasonunun galibi ise Eker Sütlaç ekibi oldu.


BAYK Kış Trofesi'nde bahar havası

IRC A sınıfları için cumartesi günü iki adet şamandıra yarışı gerçekleşti. İkincisine göre nispeten daha hafif havada, yaklaşık 6-8 knot esen rüzgarda tamamlanan ilk yarışı IRC A-1'de Eker Sütlaç kazandı. İkinci Protel-Matmazel, üçüncü Flying Box-Lemon Arkas oldu. IRC A-2 sınıfında Anyway, IRC A-3 sınıfında ise Cadı tekneleri birinci oldular.

İkinci yarışta ise öğlen 9-10 knot'lara çıkan rüzgarda Boreas-Vodafone ekibi düzeltilmiş sonuçlarda birinci oldu. TEB Özel-Farr Away ikinci, Levent Peynirci dümenciliğindeki Protel-Matmazel üçüncü oldu. İlk yarışın flaş ekibi Eker Sütlaç ise ilk yarışa göre daha çok esen havada büyük teknelere oranla avantajını yitirerek 4. sırada kaldı.

BAYK Kış Trofesi'nde bahar havası

Yarışların ikinci gününde IRC B sınıfları ilk gün olduğu gibi yine coğrafi rotalı parkurda ilk start alan grup oldu. IRC A sınınıfları da bu kez coğrafi rotada yarıştı. İlk start düdüğünün ardından genel geri ile yeniden yarışa başlayan ekipleri uzun bir yarış bekliyordu. Startın ardından 3-4 knot'lara kadar düşen havada zorlu bir mücadele veren yelkenciler dönüş yolunda az da olsa artan havayla, yarış içinde kısaltılan rotalarını birbirlerine yakın bir şekilde tamamladılar. Flying Box-Lemon Arkas yarışı filonun önünde götürse de yarış boyunca rakiplerinden kopamadı. Çok iyi bir yarış çıkaran Farrfara ekibi Erhan Uzun komutasında, Arkas'ın hemen ardından finiş verdi. Düzeltilmiş zamanda rahat bir şekilde birinci olan Eker Sütlaç, Farrfara ekibinin önünde yer aldı. Haftasonu boyunca TEB Özel-Farr Away'in 'taktisyen koltuğunda' oturan 11 yaşındaki Batu Özonur ve ekibi, Boreas ile kıran kırana bir yarış içindeydi. Yarışın ilk bölümünün ardından öne geçen Farr Away finiş hattını 5. sırada geçti ve düzeltilmiş sonuçlarda 3. oldu. IRC A-2'nin galibi bu yarışta Oakley-Matador olurken IRC A-3'ün birincisi Cadı teknesi oldu.

Haftasonu grup sonuçları için TIKLAYINIZ


Efe Sezik 

Fotograflar: Ayşegül Torun
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

Farr away ekibini tebrik ederim.... Trofe sonunda kupayı kaldirmaniz dileği ile....

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.