Satılık Tekneler

BAYK Kış Trofesi’nde 6. Ayak Sona Erdi
02.05.2016 BAYK Kış Trofesi’nde 6. Ayak Sona Erdi
CFM BAYK Kış Trofesi’nin sondan bir önceki yarış haftasonu olan 6. Ayak yarışları tamamlandı. Hava raporlarının neredeyse rüzgarsız olacağı şeklindeki tahminlerinin aksine, haftasonu Bodrum’da 20 knot’lara yakın rüzgarlar esti. IRC A-0 sınıfında kazanan Arkas - Flying Box teknesi oldu. İkinci Renault - Farr Away, üçüncü sırada ise Farrfara teknesi geldi.

CFM-BAYK-Kış-Trofesi-6.ayak

IRC A-0 sınıfları için Cumartesi günü coğrafi, Pazar ise şamandıra parkurlu yarışlar planlandı. Cumartesi yaklaşık 15 knot civarı esen havada ekipler uzun soluklu bir coğrafi rota izlediler. Birinci sırada finiş veren Arkas’ın ardından Erhan Uzun’un Farrfara’sı geldi. Günün üçüncüsü ise Renault - Farr Away teknesi oldu. 

CFM-BAYK-Kış-Trofesi-6.ayak-2

Pazar günü start saati yaklaştığında raporları yine yalancı çıkaran rüzgar yelkenleri doldurdu ancak, rüzgarın açısı bir türlü oturmayınca hakemler şamandıra parkurlu yarış planını coğrafi rotaya değiştirerek start işlemlerini başlattı. Yarış boyunca stabil olmayan sadece rüzgarın açısı değildi. Yarışın ilk bölümlerinde bölge bölge sıfıra kadar inen rüzgar şiddeti, ardından gelen 13 - 15 knot sağanaklarla yelkencileri epey zorladı. Yarışın son bölümlerinde rüzgarın şiddeti sağanaklarda 18 knot’lara kadar çıktı. Kerr 40 tipi tekneleriyle Arkas - Flying Box, haftasonunun ikinci ve son yarışını açık ara birinci sırada tamamladı. Arkas’ın arkasında ise iki Farr 40 Renault - Farr Away ile Farrfara’nın kapışması vardı. Toplamda iki buçuk saat süren yarışlarda, sadece 21 saniyelik farkla finişe giren ikilinin galibi düzeltilmiş zamanla Farr Away oldu. Farr Away isimli teknelerinde Hasip Gençer dümenciliğinde yarışan ‘Team Özonur’ ekibi bu sonuçla haftasonunun da ikincisi olmuş oldu. 

CFM-BAYK-Kış-Trofesi-6.ayak-3

IRC A-1 sınıfında haftasonunun galibi bir birincilik ve bir ikincilikle; Selim Kakış yönetimindeki Define teknesi oldu. Truva, Shak Shuka ve Iskorpit tekneleri de sırasıyla IRC A-2, 3 ve 4 sınıflarının birincileri olarak haftayı kapattı.

Sonuçlar:

CFM-BAYK-Kış-Trofesi-6.ayak-3-sonuçlar


Efe Sezik
Fotoğraflar: Julia Kochina
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder