Satılık Tekneler

BAYK Kış Trofesi’nde 3. Ayak Zaferi Arkas’ın
29.02.2016 BAYK Kış Trofesi’nde 3. Ayak Zaferi Arkas’ın
Olumsuz hava şartları nedeniyle bir türlü yapılamayan, ancak ikinci ayağın son gününde yapılabilmesiyle CFM BAYK Kış Trofesi 3. Ayak yarışları bu kez tam gaz devam etti. Üçüncü ayakta; cumartesi hafif rüzgarda tek coğrafi rotalı ve pazar günü 8 knot civarında başlayan, sonrasında 19 knot’lara kadar esen havada iki adet şamandıra yarışı yapıldı. IRC A-0 sınıfında kazanan Arkas-Flyifng Box oldu. Renault-Farr Away ise aynı puanla haftayı ikinci sırada kapadı. Erhan Uzun’un Farrfara ekibi, IRC A-0 sınıfında haftanın üçüncüsü oldu. 

BAYK Kış Trofesi

Kargı Adası dönüşü, Çelebi önündeki şamandıra iskelede bırakılacak şekilde organize edilen haftasonunun coğrafi rotalı ilk yarışında hava oldukça hafifti. Özellikle IRC B sınıfı tekneler, yarışın sonlarına doğru iyice hafifleyen havada oldukça yavaş kaldılar. Yarışın henüz ilk bölümünde anayelken mandarında sorun yaşayan Farrfara ekibi, yarışın başında ön sırada gitmesine rağmen sorunu çözemeyince yarışı terk etmek zorunda kaldı. Yarışın son bölümünde ise, Renault-Farr Away ile Arkas-Flying Box’ın borda bordaya kapışması görülmeye değerdi. Finiş hattına 30 saniyeden az bir farkla giren ikiliden Hasip Gençer dümenciliğindeki Renault-Farr Away, düzeltilmiş zamanla yarışın birincisi olmuş oldu. Yarışın ilk finişini veren Arkas ise düzeltimiş zamanda ikinci sırada kaldı. 

Pazar günü rüzgar yarışçılar için oldukça keyifli başladı. Günün ikinci şamandıra yarışında ise rüzgarın şiddeti 15 knot’ların üzerine çıktı. İlk şamandıra yarışında filodaki Farr 40’lardan Farrfara, iyi start ettiği yarışı birinci sırada bitirdi. Haftanın son yarışını ise, Arkas-Flying Box kazandı. Son yarışı önde götüren Renault-Farr Away, ilk turda yaşadığı mandar problemi sebebiyle geriye düştü ve yarışı Farrfara’nın ardından üçüncü sırada tamamladı. Bu sonuçlarla Arkas ile aynı puanda olan Renault-Farr Away’in son derecesi Arkas’dan daha kötü olduğu için Farr Away ikinci sırada kaldı. İlk günkü coğrafi yarışı tamamlayamayan Farrfara bu sonuçlarla haftasonunun üçüncüsü oldu. 

BAYK Kış Trofesi-2

IRC A-1 sınıfında haftasonunun galibi, iki coğrafi yarışta da birinci olan Define teknesi oldu. Mad X-YB Gayrimenkul ikinci, Kum B üçüncü sırada kaldı. 

IRC A-2 sınfında ise Truva teknesi 3. Ayak haftasonunu birinci sırada tamamladı. IRC A-3 ve A-4 sınıflarında ise sırasıyla Shak Shuka ve İskorpit tekneleri birinci oldular.

CFM Soğutma ve Otomasyon Sistemleri ana sponsorluğunda, Milta Marina ev sahipliğinde düzenlenen 2016 BAYK Kış Trofesi’nin 4. Ayak yarışları 19-20 Mart haftasonunda yapılacak. 

Efe SezikYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.