Satılık Tekneler

BAYK Kış Trofesi tüm hızıyla devam ediyor
21.03.2014 BAYK Kış Trofesi tüm hızıyla devam ediyor

Bodrum'da gerçekleşen The Marmara BAYK Kış Trofesi 2014 tüm hızıyla devam ediyor. The Marmara ana sponsorluğunda ve TEB Özel Bankacılık'ın desteğiyle gerçekleşen Türkiye'nin en uzun soluklu kış trofesinin 4. Ayak yarışları bu haftasonu Bodrum'da start alıyor.

BAYK Kış Trofesi tüm hızıyla devam ediyor

22-23 Mart tarihlerinde IRC-A sınıfları için iki şamandıra ve bir coğrafi rotalı yarış, IRC-B sınıfları için ise bir şamandıra ve bir coğrafi yarış yapılacak. Bugüne kadar her ayakta ortalama 400'er yelkencinin katıldığı yarışlarda rekabet git gide artıyor. Trofede çıkış yapan, geçen haftanın galibi Protel Matmazel ekibinin yanı sıra, trofenin iddialı ekibi Flying Box-Lemon Arkas ve filonun rekabetçi tekneleri Farr 40'lar TEB Özel-Farr Away, Boreas, Farrfara arasındaki mücadele haftanın merakla beklenen olayı olarak değerlendiriliyor. IRC A-2 sınıfında ise Define, Anyway ve Acadia 4-Salade du Chef ekipleri arasındaki rekabet artacak gibi duruyor.

Haftasonu Bodrum'da 20C derece, güneşli bir hava bekleniyor ancak rüzgar pek de istenildiği gibi değil. Tahminler her iki gün için 4-7 knot arası güney-batı yönelerinden rüzgar veriyor.
Efe Sezik

Fotograf: Çiğdem Yurtsever


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder