Satılık Tekneler

BAYK Kış Trofesi Sonuçları Rötarlı Çıktı
25.03.2016 BAYK Kış Trofesi Sonuçları Rötarlı Çıktı
BAYK Kış Trofesi 4. Ayak yarışları sonucu, 4 gün gecikmeli olarak paylaşıldı. CFM sponsorluğunda düzenlenen 2016 BAYK Kış Trofesi 4. Ayak yarışları, geçtiğimiz hafta Bodrum’da gerçekleşmişti. Yarışların hemen ardından hatalı sonuçları paylaşan Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü, hatanın anlaşılmasının hemen ardından sonuçları geri çekti ve ‘geçici sonuçlar’ başlığıyla, haftasonundan dört gün sonra sonuçları yeniden düzelterek paylaştı.

BAYK-Kış-Trofesi

Haftasonuna IRC A sınıfları ilk gün coğrafi rotalı yarışla başladı. İlk başta hafif havada başlayan ve 20 knot’lara yükselen havada yapılan yarışın galibi, tüm filoya açık ara fark atan Renault-Farr Away teknesi oldu. İkinci gün ise IRC A sınıflarına üç adet şamandıra yarışı startı verildi. Erhan Uzun dümenciliğinde yarışan FarrFara teknesi, ilk gün aldığı ikinciliğin üzerine bu üç şamandıra yarışında sırasıyla 2, 2 ve 4. olarak haftasonunun birincisi oldu. Toplam 4 yarış yapılan haftasonunda, Hasip Gençer dümenciliğinde yarışan Renault-Farr Away ile aynı puanı toplayan Arkas-Flying Box ekibi, son yarışta aldığı birincilik sayesinde 4. ayağın ikincisi oldu. 

Renault-Farr Away

IRC A-1 sınıfında Define teknesi, IRC A-2, 3 ve 4 sınıflarında da sırasıyla Keyif 60, Kaan Özgönenç yönetimindeki Palmarina-Toka Yelken ve MNG Kargo-Alto ekipleri birinci oldu. 

Arkas-Flying Box

Her iki günde de coğrafi rotalı parkurda yarışan IRC B ve Destek sınıflarında ise Zagun, Iceberg ve Nil tekneleri sınıflarının birincisi oldu.

Efe Sezik

Fotoğraflar : Nilgün Sönmez


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder