Satılık Tekneler

BAYK Kış Trofesi İlk Startı İçin Geri Sayım
06.02.2016 BAYK Kış Trofesi İlk Startı İçin Geri Sayım 2016 CFM BAYK Kış Trofesin’de ilk ayakta zorlu deniz ve hava koşullarının izin vermemesi nedeni ile yapılamayan yarışın ilk startının bu haftasonu verilmesi bekleniyor. 6-7 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan CFM Soğutma ve Otomasyon ana sponsorluğu ve Milta Bodrum Marina işbirliğinde organize edilen BAYK Kış Trofesi 2. Ayak yarışlarında 50’den fazla tekne mücadele edeccek. Türkiye’nin en uzun soluklu kış trofesi olan bu organizasyona İstanbul ve İzmir’den de olmak üzere en rekabetçi yarış ekipleri katılıyor.

bodrum-fırtına

Bu yıl 15. sezonunu geçiren ancak ilk yarış haftasının geride kalmasına rağmen henüz start edemeyen BAYK Kış Trofesi filosu yılın ilk start heyecanını bu ikinci ayakta yaşayacak. Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenecek olan şamandıra ve coğrafi rotalı parkurlar sonucunda haftasonunun ve 7 haftalık BAYK Kış Trofesi’nin ilk sonuçları ortaya çıkacak. 

Bu bilgilerin ötesinde ilk yarış günü olan bugün hava raporları yine oldukça umutsuz. 30 knot’ı aşan rüzgar tahmini eğer doğru çıkarsa bugün, Cumartesi ilk yarış startı verilemeyebilir. Bodrum’da haftasonu boyunca kuzeyden esecek olan rüzgar Cumartesi günü 30 knot ve sağanaklarda 35’lere kadar yükseliyor. Haftasonu boyunca hava güneşli ve yaklaşık 12C derece. Pazar ise rüzgarın şiddeti nispeten azalacak ve 14-17 knot aralığında esecek.



EFE SEZİK


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder