Satılık Tekneler

BAYK Kış Trofesi III. Ayağı galibi Protel Matmazel
03.03.2014 BAYK Kış Trofesi III. Ayağı galibi Protel Matmazel

The Marmara BAYK Kış Trofesi III. Ayak mücadelesi geçtiğimiz haftasonunda tamamlandı. Günlerin uzamasıyla bu ayaktan itibaren IRC-A sınıflarında iki şamandıra ve bir coğrafi parkurlu rotada düzenlenen yarışlar, 3 Mart Pazar günü coğrafi rotalı yarışın planlanandan daha geç bir saat olan öğle 1 de start etmesi hariç planlandığı gibi tamamlandı. Bir çok kazanın yaşandığı haftasonunun galibi Toka Yelken Ekibi’nin yarıştığı Protel-Matmazel oldu.

BAYK Kış Trofesi III. Ayağı galibi Protel MatmazelBAYK Kış Trofesi III. Ayağı galibi Protel Matmazel

IRC-A sınıfları için iki adet şamandıra yarışının yapıldığı Cumartesi günü hava oldukça iyiydi. Yağmurun yağmadığı yarışlarda hava bulutlu ve 10-15 knot arası rüzgarlıydı. Özellikle ön sıraları zorlayan ekiplerin ilk yarışta şamandıra dönüşlerindeki manevra hataları dikkatlerden kaçmadı. İyi bir çıkış yapan Flying Box-Lemon Arkas ilk pupa şamandırası dahil olmak üzere balon indirmekte zorlanınca geriledi ve düzeltilmiş zamanda üçüncü oldu. TEB Özel-Farr Away ekibi, finiş düdüğünü duyan ilk tekne olmasına rağmen, startta fodepar olduğunu farketmeyip yeniden start etmediği için OCS oldu. İlk yarışın galibi ise düzeltilmiş zamanda Protel-Matmazel oldu. Farr Away’in ardından ilk resmi finiş Kaan Özgönenç’in Boreas’ından geldi, düzeltilmiş zamanda da ikinci oldu.

IRC A-2 sınıfında ise Orhan Tüker’in yer aldığı Bora Turan’ın ekibi düzeltilmiş sonuçlarda birinci oldu. Define ikinci, Levent Özgen’in komutasındaki Acadia 4-Salade du Chef üçüncü sırada kaldı.

IRC A-3 sınıfında cumartesi günü Exit ekibi ile İzmir Yelken Akademisi şamandıra başında birbirlerine girdiler ve akabinde 2 teknede de hasar meydana geldi ve ekipler yarışı terk etmek zorunda kaldılar.

BAYK Kış Trofesi III. Ayağı galibi Protel MatmazelBAYK Kış Trofesi III. Ayağı galibi Protel Matmazel

Günün ikinci yarışının startı ve hemen sonrası, ilk yarışın adeta kopyası gibi oldu. İlk şamandıraya lider giden Flying Box first finiş verdi. Başta hemen arkalarından takip eden Hasip Gençer dümenciliği ve Levent Özonur’un taktiyenliğindeki TEB Özel-Farr Away ilk şamandıraya yaklaşırken baş istralya bağlantısının azizliğine uğradı ve yarışı terk etti. Düzeltilmiş zamanda hafifleyen havayla arkalardan gelen Protel-Matmazel birinci oldu. Farrfara ikinci, Boreas-Vodafone üçüncü oldu.

Pazar günü saat 11.30’da start alması planlanan coğrafi rotalı yarış sabah yağan şiddetli yağmur ve 30 knot’ın üzerine çıkan rüzgar nedeniyle ertelendi. Havanın her anlamda sakinleşmesiyle denize çıkan yarış komitesi saat 13.05’te IRC B sınıflarının startını verdi. Hemen arkalarından start alan IRC-A sınıflarında yine büyük bir mücadele yaşandı. Birçok tekne start hattında çatışmadan zor kaçtı ancak MAD X ve Eker Sütlaç start hattının hemen önünde bibirlerine adeta kaynadı ve yarışı bitiremedi. IRC A-1’de rakiplerine ciddi fark atan Flying Box-Lemon Arkas düzeltilmiş zamanda da birinci oldu. Matmazel ekibi ise son yarışın ikinciliğiyle haftasonunun galibiyetini ilan etti. Boreas-Vodafone son yarışta üçüncü sırada kaldı.

Bu sonuçlarla grup neticelerinde IRC A-1 sınıfında Protel-Matmazel birinci olurken, Flying Box-Lemon Arkas ikinci, Boreas-Vodafone üçüncü oldu.

IRC A-2’nin galibi Anyway, ikinci Define ve üçüncü Civata ekipleri oldu.

IRC A-3 sınıfının birincisi Borga 2 oldu.

Yarış Sonuçları için TIKLAYINIZ


Efe SezikYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.