Satılık Tekneler

BAYK Kış Trofesi 7. Ayak İle Sona Erdi
26.05.2016 BAYK Kış Trofesi 7. Ayak İle Sona Erdi Bodrum’da düzenlenen Türkiye’nin en uzun soluklu kış trofesi CFM - BAYK Kış Trofesi, geçtiğimiz haftasonu yapılan iki yarış ile sona erdi. IRC A-0 sınıfında zafer Arkas - Flying Box’ın oldu. 

 CFM - BAYK Kış Trofesi-arkas

Haftasonu yapılabilen iki yarış ile tamamlanan CFM - BAYK Kış Trofesi’nin trofe ödülleri de sahiplerini buldu. IRC A-0 sınıfının galibi Arkas - Flying Box olurken, Erhan Uzun’un FarrFara’sı ikinci oldu. Renault sponsorluğunda yarışan Hasip Gençer dümenciliğindeki Farr Away ise, trofeyi üçüncü sırada kapattı. 

 CFM - BAYK Kış Trofesi

IRC A-1 sınıfının birincisi, Selim Kakış yönetimindeki Define teknesi oldu. IRC A-2, A-3 ve A-4 sınıflarının birincileri sırasıyla Truva, Aurora X ve MNG Kargo - Alto tekneleri oldu. 

Ödül töreninde ayrıca Farr 40 Sınıfı trofesi de sahibine teslim edildi. Filoda yarışan Farr 40 tipi tekneler içinde FarrFara, bu değerlendirmenin birincisi olarak ‘kış sezonunu’ kapamış oldu.

 CFM - BAYK Kış Trofesi-truva

Yedi ayaktan oluşan trofenin son ayağında her zaman olduğu gibi üç yarış yapılması planlanıyordu. Cumartesi günü liman içerisinde ölçülen rüzgar şiddeti 30 knot’ları aşarak, yarışların yapılmasını engelledi. Bunun sonucunda son ayak yarışı, haftasonu sadece pazar günü gerçekleşen iki şamandıra yarışıyla sona erdi. 

 CFM - BAYK Kış Trofesi-mngkargo

Yedinci ve son ayakta IRC A-0 sınıfında sadece Arkas-Flying Box ve Matrak II tekneleri yer aldı. İki Farr 40 FarrFara ve Renault-Farr Away tekneleri, cumartesi günü yapılamayan yarışın ardından, genel klasman puan tablosunun değişmeyeceği gerekçesiyle pazar günü yarışmama kararı aldı ve teknelerini Bosphorus Cup için İstanbul’a transfer etti. 

 CFM - BAYK Kış Trofesi-2

Son ayakta IRC A-1 sınıfında Define teknesi iki adet birincilik alarak, puan tablosunda en önde yer aldı. IRC A-2, A-3 ve A-4 sınıflarında Keyif 60, Aurora X ve MX-Göztepe Yelken Kadın Ekibi birinci oldu. 

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder