Satılık Tekneler

BAYK Kış Trofesi 2. ayak tamamlandı
10.02.2015 BAYK Kış Trofesi 2. ayak tamamlandı
Esen Yacht BAYK Kış Trofesi 2. ayağı, yapılan üç yarışın ardından tamamlandı. İlk ayakta herkesi hayal kırıklığına uğratan rüzgarsız hava şartları bu kez yelkencilerin yüzüne güldü ve üç yarış ile herkesi tatmin etti.

Esen Yacht ana sponsorluğunda gerçekleşen BAYK Kış Trofesi’nin ikinci ayağında IRC-A sınıfları için üç adet şamandıra yarışı yapıldı. Büyük çekişmenin yaşandığı haftasonunda Arkas-Flying Box, IRC A-0 sınıfında zafere ulaştı. Aynı puanla ikinci sıraya yeni tekne MAT 1180, CFM yerleşmiş oldu. Arcora-4KMS4RC ise üçüncü olarak haftasonunu tamamladı. 

BAYK Kış Trofesi 2. ayak tamamlandı

İlk yarış gününde IRC A sınıfları iki adet şamandıra yarışı gerçekleştirdi. Sıralamanın sürekli olarak değiştiği yarış, sosis rotalı parkurda üç tur olarak yapıldı. Bodrum Sailing Center-Farr Away, rakiplerine açtığı farkla dikkat çekti ve tüm tekneleri geride bırakarak ‘first finiş’ yaptı. Düzeltilmiş zamanlarda Arcora ikinci ve bir diğer Farr 40 Farrfara üçüncü oldu. İlk yarışın devamında yapılan ikinci yarışta rüzgar 15 knot’ların üzerine çıktı. Arkas-Flyingbox finiş hattını ilk geçen tekne olsa da düzeltilmiş zamanlarda dördüncü oldu. Yarışın kazananı yine Bodrum Sailing Center-Farr Away teknesi idi. İkinci sırayı, Farr Away’in sadece birkaç saniye gerisinde finiş veren CFM aldı. Üçüncü ise iyi bir start ile dikkat çekici performans sergileyen; Orhan Tüker yönetimindeki MAD X teknesi oldu.

BAYK Kış Trofesi 2. ayak tamamlandı

Yarışların ikinci günü olan, Pazar günü ise hava 16 knot’ların üzerindeydi. Üçgen ve sosis rotalı yarış boyunca, sert esen rüzgar ile birlikte şiddetli yağmur yelkencileri zorladı. Apaz seyirli parkuru avantaj olarak kullanan, Kerr 40 tipi Arkas-Flying Box teknesi yarışı kazandı. Bu galibiyetle haftasonunun da galibi olan Arkas’ın ardından Lemon teknesi geldi. Son yarışın üçüncüsü ise Erhan Uzun yönetimindeki Farrfara oldu. 

Sert esen havada, bir önceki günün ‘kazananı’ Bodrum Sailing Center-Farr Away yaşadığı cenova mandarı arızası sebebiyle finiş veremedi. Bu yüzden üçüncü yarışta en kötü dereceyi alarak haftayı beşinci sırada bitirdi. Parkurun orta şamandırası da sert koşullardan nasibini aldı. Yarışın ortasında yer değiştiren şamandıranın yerine acele bir şekilde hakem botu yönlendirildi. Yarışmaya devam eden tekneler şamandıra yerine hakem botunu dönerek parkuru tamamladı.

Esen Yacht ana sponsorluğunda gerçekleşen BAYK Kış Trofesi’nin ikinci ayağında IRC-A sınıfları için üç adet şamandıra yarışı yapıldı. Büyük çekişmenin yaşandığı haftasonunda Arkas-Flying Box, IRC A-0 sınıfında zafere ulaştı. Aynı puanla ikinci sıraya yeni tekne MAT 1180, CFM yerleşmiş oldu. Arcora-4KMS4RC ise üçüncü olarak haftasonunu tamamladı.

Haftasonunun sonuçlarına göz atıldığında IRC A-1 sınıfında bir 3, bir 1 ve bir 4. finiş ile kazanan Sky Marine-Aquavit oldu. IRC A-2 sınıfının kazananı ise Kaan Özgönenç dümenciliğindeki Palmarina Sailing oldu. IRC A-3 sınıfının birincisi de CMS Dönence teknesi. 
 
http://bayk.org/ 

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.