Satılık Tekneler

BAYK Kış Trofesi 2. Ayak İle Start Aldı
08.02.2016 BAYK Kış Trofesi 2. Ayak İle Start Aldı

CFM ana sponsorluğunda düzenlenen BAYK Kış Trofesi ilk yarışı, ancak 2. ayağın son gününde yapılabildi. 16-17 Ocak tarihlerinde yapılması planan ilk yarış, her iki günde de fırtına derecesinde esen rüzgar sebebiyle yapılamamış ve yelkenciler evlerine eli boş dönmüştü. Bu haftasonu hava raporları yine 30 knot üzeri hava gösteriyordu ve Cumartesi günü yine korkulan oldu; ekipler karada beklemek zorunda kaldı. Pazar günü ise, nispeten hafifleyen hava ile saat 12’den itibaren tüm sınıflar için start işlemleri başlatıldı. Kargı ve Çelebi adaları rotalı coğrafi yarış parkurunda, IRC-0, 1, 2, 3 ve 4 ile IRC B-1, 2 ve destek sınıfları sezonun ilk yarışını gerçekleştirdi.

bayk-kış-trofesi

En son start alan IRC A-0 sınıfında Arkas-Flying Box, finiş hattını ilk geçen ve düzeltilmiş zamanda yarışı kazanan tekne oldu. Arkas’ın 5 dakika gerisinde, Bolt 37 tipi Bold teknesi ikinci sırada finiş verdi. Yarış boyunca yaklaşık 22-25 knot esen havada yarışan ekipler hayli zorlansa da, sezonun ilk yarışı olmasının heyecanıyla oldukça keyifli bir rekabet yaşadılar. Erhan Uzun’un Farr Fara’sı üçüncü, filodaki diğer Farr 40’lar Renault-Farr Away dördüncü, Acadia 7 ise beşinci oldu.

bayk-kış-trofesi-2

IRC A-1 sınıfında Define teknesi yarışı birinci sırada tamamlarken, A-2, A-3 ve A-4 sınıflarında sırasıyla Tekno Barrisol-Keyif 60, Palmarina ve Lady Sun tekneleri birinci oldu.

bayk-kış-trofesi-3

Bu sonuçlar ile Şubat ayının son haftasında, 27-28 Şubat’ta gerçekleşecek olan üçüncü ayak yarışları öncesinde tek yarış tamamlanmış oldu. Ödüller ise 3. Ayak hafta sonunda, Cumartesi günü sahiplerine verilecek. 


bayk.org


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.