Satılık Tekneler

Bavaria R40
13.07.2016 Bavaria R40
Alman üretici Bavaria’nın Mayıs ayında duyurduğu yeni sportif motoryatlara ilişkin bilgilere göre, Bavaria R40 modelinin Fly ve Coupe versiyonları 2016 sonundan önce denizlerde olacaklar. Bavaria R40 kuyruğu ile kazanılan hacim sayesinde, 40 ft bir tekneye göre çok daha fazlasını sunuyor.

Bavaria R40

Bavaria Yachts’ın yeni duyurduğu R40 modelinin, 36 knot hıza çıkabilmesinin yanı sıra, öncelik listesinde ilk sırayı konuklarının konforu alması amaçlanmış. Bu amaçla, ergonomik olarak düzenlenen dümen bölümünde üç koltuk bulunuyor ve kaptanın yanındaki kapı ile gerektiğinde hızla dışarı çıkabilmesi sağlanıyor. Ayrıca, salondan kokpite kadar tek seviyede yerleşimin sağlanmış olmasından dolayı, kesintisiz bir görüş elde edilmiş. Bunun sonucunda da sancakta uzun bir mutfak tezgahı ile bol miktarda dolaba yer verilebilmiş. Bavaria R40 modelinde isteğe bağlı, burunda bir güneşlenme minderi ile entegre edilmiş bimini seçeneği sunuluyor. Kokpit buzdolabı, üst güverte mutfakçığı ve 250 kg tender taşıma kapasiteli yüzme platformu da, isteğe bağlı olarak sunulan seçenekler arasında yer alıyor.

Bavaria R40-2

Bavaria R40'da bu ebattaki bir teknede, şaftlı kuyruk kullanılması büyük avantajlar kazandırmış. Daha sonrasında ise IPS ve Zeus gibi kumanda kolu imkanları, tasarımcılara iyiden iyiye motorları geriye alma imkanı ile daha büyük ön kamara ile daha fazla depo alanı yaratmaları fırsatı veriyor. 

Bavaria R40-3

11,72 metre uzunluğundaki gövdede, iki adet tam donanımlı kamara mevcut. Belki bu hiç duyulmamış bir şey değil diyebilirsiniz. Ancak gerçek sürpriz, salonun tamamının altında yer alan, yatın tüm genişliğini kullanan yat sahibi kamarasının ne kadar güzel ve kullanışlı olduğudur. Yatağın çevresindeki baş üstü boşluğunun sınırlı olmasına rağmen, kamaraya ilk adım attığınızda kabinin ne kadar ferah olduğunu hissediyorsunuz. Bu boyuttaki bir flybridge motoryata göre, Bavaria R40’ın harika bir master kamarası var.

Bavaria R40-4

S
ancak tarafındaki sürgü kapı ve onun aksinde ise sürgü pencereler, yattaki hareketi, iletişimi, iç mekana ışık alınmasını ve mükemmel bir iletişimi sağlıyor diyebiliriz. Makine dairesine erişim, dikey bir merdivenden aşağı doğru dar bir alana doğru oluyor ve şaşırtıcı bir şekilde bu alanda ses yalıtımı bulunmuyor.

Bavaria R40-5

Bavaria R40 motoryatında standart olarak bir çift Volvo Penta D6-370 motor ile, 35 knot hızın üstüne çıkılması hedefleniyor. Daha fazla performans arzu edenler ise, bir çift Volvo Penta D6-400 motor kullanmaları gerekiyor. 
İlk kez Alman üretici, daha iyi kararlılık için sandviç esaslı bir gövde ve iç yerleşim planı ile güverte ve flybridge oluşturmak için reçine infüzyon teknolojisini kullanıyor.

Bavaria R40-6

R40 modelinde bir başka yeni inşaat yaklaşımı da kullanılacak; tüm kablolar, tesisat ve servisler daha önceden dışarıda hazırlanacak ve bir bütün olarak gövdeye monte edilecek. Bu da bir başka yenilik, böylece inşaat kalitesi artarken, bir yandan da servis ve bakım kolaylığı sağlayacak.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.