Satılık Tekneler

Barselona – Cebelitarık Rekoru Kırıldı
03.01.2015 Barselona – Cebelitarık Rekoru Kırıldı

İngiliz yelkenci Alex Thomson ve İspanyol yelkenci Pepe Ribes’in yer aldığı Hugo Boss 2014 – 2015 Barcelona World Race yarışında start sonrasında Cebelitarık boğazını Cuma akşamı 19:50’de geçtiler. Barselona – Cebelitarık arasındaki 538 deniz milini 2 gün, 5 saat ve 50 dakikada geçmeyi başardılar.

Barcelona World Race

Sadece iki yelkenci ile dünya çevresini dolaşacak olan Barcelona World Race yarışının lideri Hugo Boss 538 millik mesafeyi en hızlı geçen yelkenciler olarak bir rekora imza attılar.

Start sonrasındaki gün, yarışta liderliği ele geçiren Hugo Boss her geçen saat avantajını arttırdı. Ekiplerin çoğunluğunun kullandığı rotanın biraz dışına çıkarak daha kuzeyde kalan Hugo Boss ekibi seçtikleri rotadan kârlı çıktılar.

Barcelona World Race yarışında ikinci sırada Neutrogena yelkenlisindeki Guillermo Altadill / José Muñoz ikilisi ve üçüncü sırada Cheminées Poujoulat teknesinde Bernard Stamm / Jean Le Cam ikilisi bulunuyor.

Barcelona World Race

Bu yıl yarışa Hugo Boss olarak katılan yat Virbac-Paprec 3 olarak biliniyordu, 2010 yılında üretilen tekne bir VPLP/Verdier IMOCA tasarımı. Aynı tekne 2010-2011 yılındaki Barcelona World Race yarışında Fransız yelkenciler Jean-Pierre Dick ve Loick Peyron tarafından 3 gün, 7 saat ve 55 dakikada geçerek o yılın rekorunu kırmıştı.


http://www.barcelonaworldrace.org/en/YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.