Satılık Tekneler

Baltic Yachts'dan "WinWin"
27.11.2014 Baltic Yachts'dan "WinWin"

Bir yelkenli yatın tasarımı ve üretiminde başarı pek çok çakışan parametrenin olması nedeniyle hiç de kolay değildir. Ancak, WinWin yatının arkasındaki ekip büyük bir başarı ile bu zor aşamaları geçtiler. Her ne kadar WinWin ismi yarış pistlerinde çokça duyulan bir isim olsa da aslında bu süper yat ismini proje adından almaktadır, bu ismin seçilmesinin nedeni kazan – kazan koşullarının konfor ile performans, ağırlık ile ses izolasyonu, karina ile konaklama düzeni arasındaki titiz dengeden kaynaklanmaktadır.

WinWin- Superyacht

Geniş, yüksek kiriş, temiz bir güverte, çok şık profil ve dikey yay performansı, ama daha da fazlası onun sade, çağdaş, fazla süslü olmayan iç tasarımı WinWin’i daha fazla bir yarışçı olduğunu hissettiriyor. İlave olarak, yatın son derece kişiselleştirilmiş kocaman yat sahibi süiti ön güverte salonundan başlayarak kademeli olarak yatın burnuna kadar tüm alanı kaplıyor. Yat sahibi yelken keyfi konusunda konuklarının tamamen bu keyfi yaşamaları için salona televizyon bile koymayı tercih etmemiş. 

WinWin- Superyacht- down wind

WinWin çok üstün bir seyir yeteneği ve yarış kazanma potansiyeli ile birlikte en üst düzeyde konforu sunmak üzere çok deneyimli ve aktif yelkenci sahibi için tasarlanmış. Yatın gemi yapım mühendisi Javier Jaudenes “Tasarıma sıfırdan başladık, tasarım sürecinde yer alan tüm anahtar oyuncular ile birlikte iç tasarım ve güverte tasarımı birlikte geliştirildi. Çiziminden itibaren süper yat, rüzgarı alan ve rüzgarla birlikte güvenle hareket eden ama aynı zamanda hafif rüzgarlarda bile mükemmel olacak şekilde tasarlandı. En önemli özelliği normal hızda dört mürettebat ile kontrol edilmesi idi.

WinWin- Superyacht- aft view

Tamamıyla karbon gövde, yüksek teknolojik malzemeler ve her bağlantıda ağırlık konusundaki azami dikkat WinWin inanılmaz derecede hafif kılıyor. Buna rağmen ses düzeyi ve vibrasyon yalıtımı konusuna da büyük dikkat harcanmış. Ses yalıtım uzmanı Van Cappellen daha işin başından itibaren projede yer aldı. Baltic Yachts CEO’su Henry Hawkins “Normalde bizim köpük kullandığımız pek çok taşıyıcı olmayan panellerde WinWin’in yapısında mantar kullandık. Planlamamızda 4.300 kilo ses emici malzeme kullanmak üzere başladığımız projemizde 4.912 kilo malzeme kullanarak 78,958 planlanan toplam ağırlıkta yaklaşık 2 ton tasarruf sağladık”. 

WinWin- Superyacht- saloon

Düşük profilli güverte, düz şiğer eğrisi, arkadan öne kadar tüm borda ve temiz güverte, tüm bunlar WinWin göz alıcı özelliklerini oluşturuyor. Açılı gösterge paneli dümen koltuğu ile koordineli olarak tasarlanmış hem fonksiyonel hem de kendine has dokunuşu ile farklılığını sergiliyor.

WinWin’in iç yerleşimi yat sahibinin spesifik talepleri doğrultusunda tamamen siparişe uygun olarak gerçekleştirildi. Design Unlimited firmasından Mark Tucker “Yatta tavan yüksekliği olarak 2,5 metre uygulandı, bu yükseklik bu boyuttaki bir yat için hatta doğal olarak da fazla yüksek.  Biz ilk başta tam ölçekli bir model oluşturarak yat sahibinin her şeyi ile  konforu hissetmesini sağladık. Süper yatın ön bölümü tamamen yat sahibinin kullanımına verilirken sancak tarafında çift kişilik bir kabin yer alıyor. Arka salon alanında büyük süitte bir ofis, uyuma bölümü, duş bulunuyor. 

WinWin- Superyacht- master cabin

Design Unlimited ve Baltic Yachts tarafından geliştirilen temiz, çağdaş ve teknolojik çözümler mükemmel ancak her şey bunlarla bitmiyor, yat sahibi her türlü detayı minimumda talep ettiği için her detay üzerinde fazlasıyla çalışıldı. Tüm bunlar lüks ve konfor ile birlikte gerçekten bir yarış teknesinin sahip olabileceği özelliklerin buluştuğu bir süper yat.

WinWin- Superyacht- Cabin

Kokpitin önünden burna kadar kesintisiz uzanan güneşlenme alanı demirde veya seyirde tembellik keyfi için mükemmel bir alan, bu alanda yer alan pencereler ile de iç hacimlere benzersiz bir güneş ışığı alınabiliyor. Dümenlerin çok fazla yer kaplamaması sayesinde süper yatın arka bölümünde hem yemek hem de oturma keyfi için yeterli alan bulunuyor. Vasistas şeklinde açılan bir kapı ile duş bölmesine geçebiliyorsunuz.

33 metre boyundaki WinWin’in kazan–kazan performansının ve konforunun belki de kilit noktası iyi bir balast. 12 – 13 knot gerçek rüzgarda bile konforundan taviz vermiyor. 

WinWin- Superyacht- saloon

Teknik Özellikler: 

Tam Boy : 33.04 metre
Genişlik : 7.58 metre
Su Kesimi : 3.5m (yeke yukarıda)/5.5m (yeke aşağıda)
Ağırlık : 77.1 Ton
Motor : Cummins QSB 6.7-380 ID, 380 HP
Şanzıman : Retractable Propulsion System from Ship Motion Group
Hız : 12.7 knot maksimum /10 knot seyir hızı
Menzil : 10 knot hızda 1,700 nm
Kapasite : 8 kişi
Mürettebat : 4 kişi
Üretici : Baltic Yachts / 2014


www.balticyachts.fiYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder