Satılık Tekneler

Baltic Yachts - Design Unlimited İşbirliği
31.01.2017 Baltic Yachts - Design Unlimited İşbirliği İskandinavya’nın başarılı yelkenli yat üreticisi Baltic Yachts, yeni serisi için İngiliz Design Unlimited ile işbirliği yaparak yeni motoryatlar üretmeye hazırlanıyor.

Baltic 112MY

24 ila 41 metre arasında uzunlukları değişen, 8 - 12 konuk ile 6 mürettebat için konaklama imkânı sunan üç yeni model motoryat, sıfırdan oluşturuldu. Baltic Motor Yacht firmasının ilk motoryatları için, MTU drivetrain kullanılacak, hızları ise maksimum 24 knot hıza çıkabilecek.

Baltic Yachts’ın sahibi Profesör Hans Georg Näder yeni seri için ilhamın, tersanenin yeni tadilatını yaptığı “Sunny Day” yatından alındığını açıkladı. Profesör; “Biz lideriz, başkalarını takip etmeyiz. Baltic Yachts piyasada kalite, prestij ve performansı ile biliniyor. Baltic Motor Yachts markası ile, deneyimizi ve şöhretimizi yatçılık dünyasının yeni bir boyutuna taşıyoruz.” diyor.

Serinin ilk modeli, Baltic 112MY modeli olacak. Bu modelde, yükseltilmiş kaptan köşkü ile geniş güvertesinde bir kokteyl barıyla, arka güvertede 3 güneşlenme şezlongunun yer aldığı geniş bir güneşlenme alanı tasarlanmış.

Ana güvertedeki, iç ve dış alanlardaki yemek bölümleri samimi bir salon ile ayrıştırılmış. Ayrıca, yat sahibi kamarası bir giyinme odası ile bu güvertede konumlandırılmış.

Alt güvertede konumlandırılacak olan konuk kamaraları, iki farklı yerleşim planı ile sunulacak. İki tam donanımlı konuk kamarası veya iki çift kişilik kamara ile bir çift iki yataklı kamara şeklinde bölünebilecek. Motoryatın diğer önemli özellikleri arasında, geniş yan güverteler ve hem tender servis teknesi hem de jet ski depolamak için yeterli alana sahip bir orta bölüm garajı bulunmaktadır.

Baltic motoryatları güçlerini, 2.600 HP güç üreten bir çift MTU 2000 16V M96L motordan alacak. 20.000 litre yakıt kapasitesi ile denizlerde konforla 18 knot sürat yapacak. 

Finlandiya’daki tersanede şu anda üretimde olan diğer projeler arasında yakın zamanda satışı gerçekleştirilen 43 metrelik yelkenli bulunmaktadır. Baltic 142 Custom yelkenlisi, eski bir müşterileri için Farr Yacht Design ile birlikte geliştirildi.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder