Satılık Tekneler

“Baltic 115 Nikata” 2016 ISS Ödülünü Kazandı
17.11.2016 “Baltic 115 Nikata” 2016 ISS Ödülünü Kazandı Uluslararası Süperyat Topluluğu (International Superyacht Society) ISS, Baltic Yachts üretimi olan Nikata yelkenlisinin, 24 - 40 metre yelkenliler kategorisinde “International Superyacht Society 2016 Tasarım Ödülü”nü kazandığı açıklandı.

Baltic 115 Nikata

Heyecan verici şekilde zarif ve şık görünümü ile, gümüş gövde renkli yelkenli yat, koltuğunun altında pek çok kupa taşıyan tecrübeli bir yelken yarışçısı için inşa edilmiş. Nikata yelkenlisi Baltic Yachts tersanesi tarafından üretilen üçüncü Nauta Design projesi. Ünlü Fin tersanesi, özellikle yüksek teknoloji karbon yelkenli yapımı konusunda uzmanlaşmıştır. Nauta Design, yelkenlinin genel konsepti, dış ve iç tasarımını üstlenirken, gemi inşa mühendislik firması judel/vroljik & co ise detaylı Hız Tahmin Programı “Velocity Prediction Program (VPP)” ile yaptıkları optimizasyon çalışmaları sonrasında, gövdeyi ve su çizgisine katkıda bulunmuş. Yat sahibinin proje müdürü MCM’den Nigel Ingram’da, projeye önemli katkıda bulunmuş.

Baltic 115 Nikata.

Yat sahibinin kafasında şimdiden bir regatta takvimi oluşmuş. Yenilikçi ve mücadeleci yelkenlisinin kazanma potansiyeli, kendisini heyecanlandırıyor. Yelkenli, 88 ton ağırlığında hafif deplasman, güçlü yelken planı ve 3,65 metreden 5,85 metreye kadar hareket edebilen salması ile şimdiden istikrarlı görünüyor.

Baltic 115 Nikata..

Nikata’nın içi genellikle daha büyük, ancak daha az sportif yelkenlilerde görülen lüksü barındırıyor. Yelkenlinin salonu bol ışıklı, bar bölümü yarış sonrasında keyifle zaman geçirilecek bir mekan, TV bölümü ise güzel bir dinlenme alanı. Tüm mobilyalar ve aksesuarlar hafif malzemeden üretilmiş, duvar panelleri dayanıklı kompozit meşe ve kumaş kaplı, hepsi de açık renkli sade ancak göze güzel görünen zarif, sakinleştirici bir tarzda.

Baltic 115 Nikata...

Yelkenlide, birisi daha büyük yat sahibi kamarası ve üç geniş konuk kamarası bulunuyor. Mürettebat için ise, bir kaptan ve iki diğer kamara ayrılmış. Konuk ve mürettebat konaklama alanları ayrılmış durumda. 

Nikata yelkenlisi yarışmadığında ise, yat sahibi ailesi ve dostları ile güvertedeki büyük güneşlenme alanlarında denizin keyfini çıkartacaklar. Nauta Design tarafından tasarlanan ve Baltic Yachts tarafından inşa edilen Nikata'nın geniş merdivenleri sayesinde, deniz keyfi sonrasında konuklar rahatlıkla ön güverteye ilerleyebiliyorlar.

Baltic 115 Nikata,

Bir ay önce Baltic Yachts, ünlü otomobil markası Mercedes Benz tarzında yelkenliler üretmek için, Silver Arrows Marine ile ortaklaşa bir ekip oluşturmuşlardı.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder