Satılık Tekneler

Balkan Yelken Şampiyonası Tekirdağ’da Başladı
07.09.2017 Balkan Yelken Şampiyonası Tekirdağ’da Başladı Türkiye Yelken Federasyonu’nun (TYF) ev sahipliğindeki 50. Balkan Yelken Şampiyonası, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Süleymanpaşa Belediye Başkanı M.Ekrem Eşkinat ve Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak’ın verdiği start ile Tekirdağ’da başladı. 

Balkan Yelken Şampiyonası Tekirdağ’da Başladı

Tekirdağ Valiliği ve Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi desteği ile gerçekleştirilen şampiyonada, Türkiye’nin yanı sıra Bulgaristan, Yunanistan, Karadağ, Romanya ve Sırbistan’dan katılan 200 sporcu Tekirdağ’da şampiyonluk için yelken açtı. Şampiyonanın en yüksek katılımı 78 sporcu ile Türkiye’nin olurken, açık yarış formatı dolayısıyla Almanya ve İtalya’dan da birer sporcu mücadele ediyor.
 
10 Eylül’de sona erecek şampiyonada Optimist, Laser 4.7, Laser Radial (Erkekler/Kadınlar), Laser Erkekler ve 420 sınıfı (Erkekler/Kadınlar), sınıflarında yarışlar düzenleniyor.

Balkan Yelken Şampiyonası Tekirdağ’da Başladı.
 
Şampiyonanın startının verilmesinin ardından konuşan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak; “Tekirdağ Valiliği ve Süleymanpaşa Belediyesi’nin desteğiyle, oldukça önemli uluslararası bir turnuvayı ülkemizde düzenliyoruz. Ülkemizdeki sporcularımızın, uluslararası tecrübesi için faydalı bir yarış olacağını düşünüyoruz. Elbette amacımız ülkemize madalyalar kazandırmak. Bunun yanı sıra sporcularımızın, yurtdışından gelen sporcularla mücadele etmesi ve onlarla arkadaşlıklar kurması da bir diğer hedefimiz. Türkiye’nin uluslararası alanda başarılı organizasyonlara imza atacağını göstermek bizler için değerli” dedi.

Balkan Yelken Şampiyonası Tekirdağ’da Başladı..
 
Süleymanpaşa Belediye Başkanı M. Ekrem Eşkinat şampiyonayla ilgili; “Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü, ülkemizin en köklü yelken kulüplerinden biri. Süleymanpaşa’da bulunan kulübümüz aynı zamanda, ülkemize milli sporcular kazandırmış bir kulüptür. Yeni bir belediye olmamıza rağmen hayallerimiz hep büyük oldu. Üç sene önce başladığımız Rodosto Cup Yelken Yarışları’nda Türkiye, İtalya, İsveç, Sırbistan, Ukrayna ve Tayland’dan, yaşları 7-15 arasında değişen 233 sporcu optimist kategorisinde yarışmak üzere Süleymanpaşa’ya geldi. Böylesi bir organizasyonu başarıyla gerçekleştirdikten sonra Balkan Yelken Şampiyonası’na talip olduk. Süleymanpaşa’nın güzelliklerini 7 ülkeden gelen insanlarla paylaşmak ve onları en iyi şekilde ağırlamak bizleri mutlu ediyor” dedi.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.