Satılık Tekneler

Balıkçılık Turnuvası'nda Örnek Davranış
12.10.2015 Balıkçılık Turnuvası'nda Örnek Davranış
9-12 Ekim tarihleri arasında Vodafone Red'in katkılarıyla gerçekleşmesi gereken, Avrupa'nın en büyük açık deniz balıkçılık turnuvası “Alaçatı International Fishing Tournament” ,11 Ekim 2015 Pazar günü değişecek olan hava koşulları göz önüne alınarak bir gün önceye çekildi ve Cumartesi günü tamamlandı. Alaçatı Balıkçılık Turnuvası’nda kazananlar kazandıkları para ödüllerini, Ankara’daki terör eylemleri sonrası ödüllerini Mehmetçik Vakfı, Şehit Aileleri Derneği ve Koruncuk Vakfı’na bağışlayarak onurlu bir davranış sergilediler.

alaçatı-fishing-1

İş dünyasının patronları, geçtiğimiz hafta sonu Alaçatı’da en büyük balığı tutmak için yarıştı. Türkiye'de sportif balıkçılığın en prestijli etkinliği olan ve her yıl iş dünyasının önemli isimlerinin katılımıyla gerçekleşen Vodafone Red 9. Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası, Çeşme Belediyesi’nin katkılarıyla ve Vodafone Red ana sponsorluğunda hafta sonu düzenlendi.

alaçatı-fishing-2

Vodafone'un teknolojik çözümleriyle dijital olarak da takip edilebilecek olan turnuvada, tekneler Cuma günü sabahın erken saatlerinde denize açıldı. En fazla ve en büyük balığı yakalamak için Yunanistan ve Türkiye karasularının altışar mil açığında, uluslararası sularda 400 milkarelik alanda avlanan teknelere, bu yıl da geçen yıl olduğu gibi turnuvanın ana sponsoru Vodafone tarafından canlı takip sistemi kuruldu. Bu sistem sayesinde teknelerin konumları, organizasyon komitesinin verdiği internet adreslerinden canlı olarak takip edildi.

alaçatı-fishing-3

"Kaçan Balık Büyük Olur" sloganıyla düzenlenen turnuvada Cem Boyner, Mustafa Taviloğlu, Adil Konukoğlu, Bülent Akgerman, Levent Akgerman, Gökhan Çarmıklı, Uğur Işık, Erkut Soyak, Ömer Faruk Torun, Can Ekşioğlu, Burak Duruman, Can Kestelli ve Ali Vural Ak gibi iş dünyasının önde gelen isimleri yarıştı. 307 sporcunun 83 tekneyle yarıştığı turnuva ödül töreniyle sona erdi.

alaçatı-fishing-4

Port Alaçatı’da başlayan turnuva sonunda Rami Huneidi, Ertuğrul İçingir, Ali Palamutçu ve Tony’nin de bulunduğu, Kuveytli işadamı Amer Huneidi’nin sahibi olduğu “Tutya” teknesi, yakaladığı 34,1 kg’lik Blue Fin balığıyla “En Büyük Balık” ödülünün sahibi oldu. 

tutya-ekibi

‘En Fazla Balık’ kategorisinde ise İsmet Aslan, Ece Şule Aslan, Cemre Atik ve Mehmet Berberoğlu’ndan oluşan Amaze II teknesi ekibi birinci gelerek, toplam 7 bin 500 liralık ödülün sahibi oldular. ‘En Fazla Balık’ kategorisinde ikinciliği Sercan Cansever, Mustafa Kılıç, Serkan Girgin, Metin Yılmaz ve Erdoğan Yılmaz’dan oluşan Peak teknesi ekibi, yakaladıkları toplam 31 kilo 400 gr gelen üç adet albacore ile elde etti. Ödül çeklerini Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran’ın elinden alan ekip, kazandıkları 4 bin liralık para ödülünü Şehit Aileleri’ne bağışladı. ‘En Fazla Balık’ kategorisi üçüncüsü ise Ege Kestelli, Can Kestelli, Salih Fettan ve Erhan Yağımlı’dan oluşan Filika teknesi ekibi oldu. Yakaladıkları 15 kiloluk spearfish ile derece elde ekip, 2 bin 500 liralık para ödüllerini Koruncuk Vakfı’na bağışladı. 

amaza-ekibi

Bu yıl daha önceki yıllarda olduğu gibi ‘Yakala Bırak’, ‘Çocuk Kategorisi’ ve ‘Kadın Kategorileri’, gerekli şartlar oluşturulmadığı için yapılmadı. Turnuva sonunda yapılan ödül töreninde, Uluslararası Sportif Balıkçılık Federasyonu tarafından belirlenen özel kurallar çerçevesinde 6 kategoride toplam 50 bin TL değerinde ödül dağıtıldı. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder