Satılık Tekneler

Baglietto'dan 54M'lik yeni proje
26.03.2014 Baglietto'dan 54M'lik yeni proje

Baglietto'dan 54M'lik yeni proje

Baglietto tersanesi 2014’ün ilk siparişi olan Francesco Paszkowski ekibi tasarımı 54 metrelik deplasman süperyatın inşaatına başladı.  Anlaşması Şubat sonu yapılan teknenin Avrupalı sahibi tekneyi 2015 yazında teslim alacak.  

54 metrelik süperyat tersanenin daha önce inşa ettiği “BlueScorpion”, “Gitana” ve “Baraka” teknelerinin ait olduğu 53 metre sınıfının adaptasyonu. Ancak bu yeni tasarım tersane yetkilileri tarafından “Geometrik şekillerin ve zarif dış hatların bir bileşimi ve aerodinamik baş kısmı da Kuzey teknelerini anımsatıyor.” şeklinde tanımlanıyor.

Yapımı tamamlandığında tekne iki adet Caterpillar 3512B motor sayesinde 17 knot son hıza ve 13 knot seyir hızına sahip olacak.  Tekne tersanede yapımı süren iki 46 metre deplasman ve bir adet de 43 metre planing yatına ilave olacak.  Tersanede ayrıca son testleri yapılmakta olan 58 metrelik bir süperyat daha bulunuyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder