Satılık Tekneler

Azuree’ler Rolex Middle Sea Race’te
22.10.2014 Azuree’ler Rolex Middle Sea Race’te

Dünya prömiyeri geçen sene Cannes Yachting Festival’de gerçekleşen Azuree’nin amiral gemisi Azuree 46’yı Humphreys Yacht Design tasarladı, Sirena Marine’in Bursa’daki fabrikasında üretildi. 46’nın dünyaca ünlü tasarımcısı Rob Humphreys de Azuree 46’yı hızlı, heyecanlı ve güvenilir bir seyir yelkenlisi olarak tanımlıyor.

Azuree 46

Geçen sene Cannes’da sergilenen ilk Azuree 46’nın sahibi Jonty Layfield ve ailesi, Sleeper ismini verdikleri yelkenlileriyle baharda Karayipler’de gezmenin keyfini çıkardılar. Layfield ve ailesi, Caribbean 600 yarışına katıldıktan sonra, Antigua Sailing Week’te Sleeper ile CSA 2 klasmanında birinci, genel klasmanda üçüncü oldular. Karayipler’de katıldıkları yarışlarda gösterdikleri başarılar Azuree 46’nın konforlu bir seyir teknesi olmanın yanı sıra performans açısından da kayda değer bir tasarımı olduğunu gösteriyor.

Azuree 46

Azuree 33, yenilikçi tasarımı ile aynı boydaki diğer tüm teknelerden "daha fazla bir tekne". Başta America's Cup tekneleri olmak üzere pek çok rüya yelkenlinin tasarımına imza atan Giovanni Ceccarelli’nin, ideal performans gezi yelkenlisini yaratmak için tasarladığı Azuree 33, seyir keyfini performansla buluşturuyor ve yenilikçi tasarımı ile kalıpların dışına çıkıyor. 50. Cenova Uluslararası Boat Show’da gerçekleştirilen dünya lansmanı sırasında Barca dell’Anno – Yılın Teknesi seçilen Azuree 33, uluslararası arenada sektörün prestijli ödüllerinden birinde, birincilik ödülüne layık görülen ilk Türk teknesi olarak dünya çapında adından sıkça söz ettiriyor. Türkiye’nin en iyi tasarımlarının ödüllendirildiği Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri 2012'de de, "İyi Tasarım Ödülü" ile taçlandırılan Azuree 33, başarılarına her gün bir yenisini eklemeye devam ediyor.

Azuree 33

AZUREE 33 ve AZUREE 46 YARIŞIYOR

Jonty Layfield ‘Sleeper’ teknesiyle 18 Ekim’de Malta’nın Büyük Limanı’nda start alan Rolex Middle Sea Race’e katılıyor. Pierpaolo Ballerini’nin ‘Azuree’ isimli Azuree 33’ü de bu yarışta yer alıyor. Yarış, Malta’da başlayarak, Sicilya etrafında dolanan; Messina Boğazı, Pantelleria ve Lampedusa adalarını da içeren bir rotayla tekrar Malta’da son buluyor. Stromboli’nin aktif volkanı ise rotanın önemli noktalarından biri.

Azuree 33

Bu sene yüzden fazla yatın katılımının beklendiği Rolex Middle Sea Race, 606 deniz mili uzunluğunda Akdeniz’in kalbindeki önemli bir offshore yelken yarışı. Malta Kraliyet Yat Kulübü tarafından organize edilen yarış bu sene 35. defa gerçekleşiyor. Yarışın gördüğü büyük uluslararası ilgi ve yüksek katılımcı sayısı, yelken yarışı camiasında Rolex Middle Sea Race’in önemini gösteriyor.

Her iki Azuree takımına da Rolex Middle Sea Race’de bol şans diliyoruz.

www.azuree.com.trYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder