Satılık Tekneler

Azuree 46
21.10.2013

Yeni Azuree modeli için potansiyel tasarımcıların yer aldığı bir final adayları listesi oluşturan Sirena Marine kararını verdi ve bizi seri için yeni bir gözde tasarlamakla görevlendirdi. Heyecan verici, çift dümenli açık teknelerden oluşan mevcut modeller, Open 60, Volvo 70 ve Class 40'taki çalışmalarımızdan ilham alarak oluşturduğumuz ve uzun yıllardır uyguladığımız geliştirme serisiyle benzer bir felsefeyle tasarlanmış.

Teknelerde heyecan ve mükemmel çekiş gücünün çarpıcı birlikteliğini sunan bu tasarıma bayılıyoruz. Söz konusu bir otomobil olsaydı, sürücüsünün en hassas müdahalelerine bile karşılık vereceğini bilmenin rahatlığıyla virajları son süratle aldığınız ve sizi adrenalin ve emniyet hissinin yarattığı olağanüstü bir duyguyla baş başa bırakan bir araçtan bahsediyor olurduk.

Azuree 46

Hızlı, heyecan verici ancak bir o kadar da toleranslı: bunlar özgün, özel yapım yarış teknelerinde bulabileceğiniz özellikler ancak bu tekneler yine de yelken sektörü genelinde hayranlık yaratmak için yetersiz kalabiliyor. Tek başına performansa odaklanmak yerine IRC ve ORC kuralları uyarınca engellere karşı gösterilen performansı da göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Seyir özellikleriyle heyecan yaratabilecek ve bunun yanı sıra parlak tasarımıyla göz doldurabilecek bir tekne tasarlamak istedik ve Azuree 46 ile çok yönlü özellikler sunan bir tekne yarattığımıza inanıyoruz. Rüzgarı arkasına aldığında elbette hızlı ve canlı bir seyir performans sergiliyor ancak aynı zamanda rüzgarı karşısına aldığında da aynı özellikleri ortaya koymakta zorlanmıyor. Uzun su hattı ve sade çizgileri ise Azuree 46'ya daha geniş bir yat görünümü kazandırıyor. Yine aynı çok yönlülük felsefesinden yola çıkarak, teknenin seyir performansının da geride kalmaması gerekiyordu; güçlü gövdesine rağmen teknenin suya dalan bölümlerindeki dik duruşu şaşırtıcı seviyede alçak bir ıslak alan formu yaratarak sürüklenme direncinin en üst düzeye çıkarılmasını ve Azuree 46'nın cömert seyir tasarımından en iyi şekilde yararlanılmasını sağlıyor.

Azuree 46

Tüm özellikleri saymamız çok zor, dolayısıyla bunlar sadece bir kaç tanesi. Ancak çoğu tekne sahibi için performans ve yarış kazanma potansiyeli yaşam stillerinin sadece bir parçasını oluşturuyor. Çoğu insan içinse denize açılmak potansiyel gezi rotaları çerçevesinde uzun mesafe yollar kat etmenin dışında teknede hoşça vakit geçirmek ve ev konforunu teknede yaşamak anlamına geliyor. Azuree 46, Güney Batı'dan esen bir rüzgarla Ushant'a doğru uzun bir yolculuk yapabileceğiniz, Göcek'te demirlediğinizde kucaklayıcı bir yaslanma alanına dönüşen dev güvertede sonsuz bir konfor yaşayabileceğiniz son derece yüksek kapasiteye sahip bir seyir yatı olarak ön plana çıkıyor.

Azuree 46, dikkatle harmanlanmış, incelikli unsurlarla donatılmış üstün özelliklerinin yarattığı ahenkle benzersiz bir deneyim sunuyor.


Teknik Özellikler: 

Tam Boy

14,035 m

Su Hattı Boyu

12,99 m

Maksimum Genişlik

4,253 m

Su kesimi

2,6 m. / 2.2 m.

Taşırma suyu

10.450 kg

Ballast

3.976 kg

Standard yerleşim

3 kamara – 2 banyo

Motor gücü

55 hp Volvo Penta

Toplam yelken alanı

124.5 m2

www.azuree.com.tr

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.