Satılık Tekneler

Aureus XV Absolute
30.11.2013 Aureus XV Absolute

Aureus XV Absolute

Aureus Yachts'ın yeni modeli Aureus XV Absolute, 'vahşi' performans ve lüksün mükemmel birleşimi olarak tanıtılıyor. Aureus marka direktörü Aurelien Poncin bu yelkenli yatın her açıdan mükemmel olduğunu belirtiyor. 'Mükemmelliğin zamana ihtiyacı olduğunu, iki buçuk senede tamamladığımız bu tasarımla birkez daha kanıtlamış olduk. Mekanik, estetik ve kullanım olarak mükemmel tekneyi üretebilmek için en iyi mühendisler, en iyi tasarımcılar ile birlikte çalıştık. Seyir esnasında benzersiz keyif, mükemmel performans dengeleri, manevra kabiliyeti gibi üstün özellikleri için en ufak detayına kadar 'en iyisine' odaklandık.' diyor.


Tüm gövde desteklerinde %100 karbon malzemelerin kullanılmasının yanında karbon direk, bumba tercih edilmesi, teknenin performansının ne kadar önemsendiğini gösteriyor. İç döşemelerinde de konforun ötesinde hafif ahşap malzemelerin tercih edilmesi, hafiflik ile performansı iyice yukarılara taşıyor. Aküler, su tankları, yakıt tankları gibi ağırlık yapan donanımların tümüde merkezde toplanmış şekilde yer alıyor.

Aureus XV sahip olduğu Watt ve Sea hydro jeneratörlerle 8 knot süratte 500 watt'lık enerji üretiyor. Özellikle uzun mesafeli yarışlarda faydasının görüleceği 'temiz enerji' özelliği, yakıt tüketmeden güç elde edilebilmesini sağlıyor.

Aureus XV AbsoluteAureus XV Absolute

Deniz mimarisi İtalyan mimar Emmanuel Rossi tarafından yapılan Aureus XV, 50 feet boyunun verdiği avantajla son derece şık ve zarif bir görüntüye sahip. Kokpit kısmının yüksek devam etmesi ise içerisinde rahat bir yaşam alanı yaratıyor.

İç kısmında ise şıklık ve lüksün ön planda tutulduğu görülüyor. Geniş saklama alanları, multimedya bölümü, uydudan internet erişimi ve tam donanımlı mutfağı, Aureus XV'yi özel kılıyor. 50 feetlik bu yelkenlinin içinde iki misafir kabini, bir teknik kabin, iki banyo bulunuyor.

Aureus XV Absolute


http://www.aureus-yachts.com/

 
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder