Satılık Tekneler

Ataköy Marina Mega Yat Limanı ve CNR Holding Basın Toplantısı
12.04.2017 Ataköy Marina Mega Yat Limanı ve CNR Holding Basın Toplantısı Türkiye’nin en büyük yat limanları arasında yer alacak Ataköy Marina Mega Yat Limanı’nın açılışı ile denizcilik sektörünün en büyük buluşması CNR Avrasya Boat Show, eş zamanlı olarak 2 Mayıs tarihinde kapılarını açıyor. 

Türkiye’nin en büyük yat limanları arasında yer alacak Ataköy Marina Mega Yat Limanı ve CNR Avrasya Boat Show hakkında bilgi vermek amacıyla yapılan toplantı, Ataköy Marina ve Yat İşletmeleri A.Ş Genel Müdürü Süheyl Demirtaş ve CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel’in katılımı ile gerçekleştirildi.

Ataköy Marina Mega Yat Limanı ve CNR Holding Basın Toplantısı

Ataköy Marina ve Yat İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Süheyl Demirtaş; “DATİ Yatırım Holding olarak Türkiye’ye, 232 megayata aynı anda ev sahipliği yapma kapasitesine sahip gerçek anlamda ilk megayat limanını kazandırıyoruz. Açılışımıza Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ı bekliyoruz” dedi.

CNR Avrasya Boat Show ile Ataköy Marina Mega Yat Limanı’nın birlikte açılıyor olmasının, sektörde sinerji yaratacağını belirten CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel; “Şubat’ta karada, mayıs ve eylül aylarında denizde olmak üzere, yılda üç kez Boat Show fuarı düzenliyoruz. Her yıl on binlerce tekne ve yat tutkununu buluşturduğumuz CNR Avrasya Boat Show ile, Türkiye’nin 2023 vizyonu çerçevesinde Türk denizcilik sektörüne destek sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Toplantıda konuşan Süheyl Demirtaş, DATİ Yatırım Holding A.Ş. tarafından hayata geçirilen İstanbul Turizm Merkezi’nin önemli halkalarından biri olan Ataköy Marina Mega Yat Limanı’nı hizmete açmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. 

Ataköy Marina Mega Yat Limanı ve CNR Holding Basın Toplantısı.

Ataköy Marina Mega Yat Limanı’nın, DATİ Yatırım Holding tarafından yaklaşık 62 Milyon Dolarlık bir yatırımla gerçekleştirildiğini belirten Süheyl Demirtaş, şunları söyledi; “DATİ Yatırım Holding olarak Türkiye’ye, 25 metreden 100 metreye kadar uzunluktaki, 232 megayata aynı anda ev sahipliği yapma kapasitesine sahip gerçek anlamda ilk megayat limanını kazandırıyoruz. Mega Yat Limanı ile pek çok özel yapım, seçkin tekne artık rahatlıkla İstanbul’a uğrayabilecek. Liman sayesinde bu özel tekneler kış aylarını da İstanbul’da geçirme imkânına kavuşurken, her türlü bakım ve onarım işlerini de burada yaptırabilecek. Mega Yat Limanı, turist sayısı itibarıyla dünyada ilk 10 ülke arasında yer alan, ancak en çok para kazandıran turizm türlerinden biri olan yat turizminde, potansiyelinin yüzde 10’unu bile değerlendiremeyen Türkiye’nin bu alanda önemli bir gelir elde etmesine katkı sağlayacak.”

Ataköy Marina Mega Yat Limanı’nı, 2 Mayıs 2017 tarihinde adına yakışır bir törenle hizmete açacaklarını belirten Süheyl Demirtaş, açılışa Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türk denizcilik sektörünün önde gelen oda ve derneklerinin başkanları ve üyelerini davet ettiklerini bildirdi.

Süheyl Demirtaş,Cem Şenel

CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, Türkiye’de denizcilik sektörünün 2003 yılından bu yana 10 kat büyüdüğüne dikkat çekerken, CNR Holding olarak, Türkiye’nin 2023 vizyonu çerçevesinde Türk denizcilik sektörüne destek sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Bu yıl 2-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan CNR Avrasya Boat Show’da, 150’ye yakın megayat ve yelkenliyi görücüye çıkaracaklarını belirten Şenel; “Deniz severler için cazibe merkezi olan fuarlarımız, aynı zamanda amatör denizciliğin gelişimine de büyük katkılar sunuyor. Dünyanın sayılı fuarları arasında yer alanCNR Avrasya Boat Show, denizcilik sektörüne ticari katkı sağlamanın yanında sektör ile ilgili düzenleme ve taleplerin dile getirildiği bir platform olma özelliğiyle de öne çıkıyor. Bu anlamda Ataköy Marina Mega Yat Limanıdenizcilik sektörünün sözcülüğünü üstlenmiş bir organizasyona ev sahipliği yapacak.” diye konuştu.

Ataköy Marina, Mega Yat Limanı ile birlikte tekne boylarına bağlı olarak, toplam 1000 tekneye denizde bağlama yeri sağlayabilecek kapasiteye ulaştı. 

Ataköy Marina Mega Yat Limanı ve CNR Holding Basın Toplantısı..

167 bin metrekare korunmuş (liman içi) su yüzeyi alanına sahip tesiste, dalgakıran toplam uzunluğu 1,5 kilometre, liman içi derinliği 6 metre olacak. Mendirek ve rıhtımlar betonarme T duvar ile oluşturulurken, yüzer iskeleler de betondan imal edildi. Mendirek üzerinde halkın kullanabileceği 5 metre genişliğinde, 1,5 kilometre boyunda yürüme ve bisiklet yolu yapıldı. Liman, 25 metreden 100 metreye kadar motoryat, yelkenli yat veya katamaran tipinde teknelere hizmet verebilecek. Yüzer iskelelerde 25 metre ile 35 metre arası, ana mendirek ve rıhtıma ise 35 metreden büyük tekneler bağlanabilecek. Mega Yat Limanı, özellikle güvenli bağlama yeri ve karaya çekilebilme sıkıntısı çeken, 30 metre üzerindeki tekneler için çok önemli bir adres olacak. Mega Yat Limanı’nda, kısa ve uzun süreli bağlama imkanı, palamar hizmeti 7/24, dalgıçlık hizmetleri, pis su ve sintine tanklarının boşaltılması, tuvalet ve duş, çamaşır yıkama ve ütüleme, TV bağlantısı, fiber optik ile kablosuz internet erişimi, kapalı otopark, akaryakıt istasyonu (7/24), market hizmetleri sunulacak. Havalimanı başta olmak üzere, birçok deniz ve kara ulaşım aracına yakınlığı dolayısıyla büyük bir lokasyon avantajına sahip olan Ataköy Marina, megayat marinasının da eklenmesiyle Türk denizciliği adına büyük bir adım atmış oldu. Ataköy Marina yeni açılan Mega Yat Limanı ile birlikte, tekne boylarına bağlı olarak toplam 1000 tekneye denizde bağlama yeri sağlayabilecek kapasiteye ulaştı.

Ataköy Marina Mega Yat Limanı ve CNR Holding Basın Toplantısı...

Mayıs ayında 12.si düzenlenecek, Türkiye’de amatör denizcilik sektörünün en büyük buluşması olan CNR Avrasya Boat Show Deniz'de fuarına ilginin yine yoğun olması bekleniyor. 2017 yılının megayat, tekne, bot, katamaran ve yelkenlilerin yanı sıra sektöre ilişkin tüm aksesuar ve ekipmanların da vitrine çıkarılacağı fuara Bulgaristan, Rusya, İngiltere, İspanya, Fransa, Yunanistan, İran ve İtalya başta olmak üzere çok sayıda ülkeden ziyaretçinin gelmesi hedefleniyor. Yerli ve yabancı 10 bin VIP ziyaretçinin beklendiği CNR Avrasya Boat Show'a, her yıl olduğu gibi Orta Doğu, Körfez ve Kuzey Afrika ülkelerinden de ziyaretçi ilgisi oldukça yoğun olacak. YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.