Satılık Tekneler

Asya'nın En Önemli Yarışı' Samui'de Yapıldı
02.06.2013

Asya'nın En Önemli Yarışı' Samui'de Yapıldı

Asya'nın en önemli yarış organizasyonlarını organize eden Regattas Asia tarafından düzenlenen 2013 Samui Regatta sona erdi. Birbirinden farklı sınıflarla birlikte gerçekleştirilen regatta, dünyanın dört bir yanından gelen profesyönel yelkencilerin katılımlarıyla gerçekleşti. Son derece kaliteli mücadelelerin geçtiği, Asya'da, suda birbirine en yakın yarışlara sahne olan bu regattayı, birçok yelkenci 'Asya'daki en iyi yarış' olarak nitelendiriyor. 2012-2013 Asya Yat Yarışları ödüllerininde verildiği, muhteşem yemekli ödül töreniyle sona eren yarışlarda ödül olarak $1200'ı aşan tekne aksusarları sahiplerini buldu.

IRC Zero sınıfında, Jelik'in sahibi Frank Pong birincilik ünvanını kazandı. Son olarak iki millik orsa-pupa parkurlu yarışta, aldığı bir önceki 5.'likten sonra, son yarışı kazanarak regatta 1.'liğini elde etti.

Asya'nın En Önemli Yarışı' Samui'de Yapıldı

IRC1'de son yarışa girilirken Foxy Lady6 ile Walawala 2, eşit puandalardı. Değişken rüzgar eşliğinde planlanan 2 orsa-pupa parkurlu yarış yapıldı. İlk yarışta Foxy Lady 6, 2. Walawala 2 ise üçüncü oldu. Son yarışta ise, Foxy Lady 2 yine başarılı bir mücadele sergileyerek yarışı kazandı ve klasman birinciliğini elde etti.

Regattaya çok gövdelilerin finişi, harika bir final izlettirdi. David Liddell'in dümenini tuttuğu katamaran First Miss Saigon birinciliği elde etti.

JP Australia, NeilPryde ve Kiteboarding Asia gibi sörf malzemeleri üreticilerinin sponsorluğunda, organizasyon boyunca düzenlenen Paddleboard yarışları büyük ilgi çekti. Her anlamda başarılı bir organizasyon olan 2013 Samui Regatta, şimdiden 2014 serisi için yelkencilerde heyecan uyandırıyor.

Asya'nın En Önemli Yarışı' Samui'de Yapıldı

Sonuçlar:

IRC Zero

First Jelik, Frank Pong (13)

Second Freefire, Sam Chan (21)

Third Katsu, Ben Copley (29)

IRC One

First Foxy Lady 6, Bill Bremner (24)

Second Elektra, Marcel Liedts (22)

Third Walawala 2, Steve Manning (23.5)

IRC Two

First Ichi Ban, Matt Allen (8)

Second El Coyote, Gary Baguley (16)

Third Free Wind, Nicholas Smith (29)

Bareboat/ Cruising

First Free Wind, Nicholas Smith (10)

Second Moon Shadow, Mick Grover (21)

Third Sansiri, Patinyakorn Buranrom (22)

Multihull

First Miss Saigon, David Liddell (12)

Second Sweet Chariot, Henry Kaye (18)

Third Crazy Horse, Team Kunta/ Zanzen (29)YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.