Satılık Tekneler

Asya Kıtası Korsanları %22 Oranda Azaldı
21.07.2017 Asya Kıtası Korsanları %22 Oranda Azaldı Asya Kıtası’nda gerçekleşen silahlı deniz korsanlığı vakalarında, bu yılın ilk yarısı itibariyle %22 azalma kaydedildi. ReCAAP verilerine göre, 2017’nin Ocak-Haziran aralığında gemilere yönelik korsan saldırıları, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla azaldı. Kayıtlara geçen deniz korsanları saldırıları bu yılın ilk yarısında 36’da kaldı. Silahlı korsanlar tarafından yapılan bu soygun ve kaçırma amaçlı saldırıların 30’unun gerçekleştiği, 6’sının ise teşebbüsle sınırlı kaldığı bildirildi. Geçen yılın aynı döneminde gerçekleşen korsan vakası 46 idi. Bu yılın rakamları, 2016 istatistikleriyle karşılaştırıldığında %22’lik bir azalma olduğu gözlendi. 

Asya’daki deniz korsanları vakalarında ortaya çıkan bu azalmanın başta Hindistan, Endonezya ve Vietnam limanlarındaki geliştirmeler sonucu olduğu düşünülüyor. Bu bölgelerde özellikle petrol kargolarının kaçırılması vakaları, yetkilileri ve bölgedeki ticarette yer alanları korkutuyor.

Korsan saldırılarının en korkutan şekli ise, mürettebat kaçırmayla sonuçlanan vakalar. Ocak ayından Nisan’a kadar gerçekleşen toplam 7 mürettebat kaçırma girişiminin 3'ü gerçekleşti, 4'ü ise sadece teşebbüsle sınırlı kaldı. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.