Satılık Tekneler

Aston Martin AM37 ile Denizlere Açılıyor
01.05.2015 Aston Martin AM37 ile Denizlere Açılıyor

Aston Martin yat sektörüne AM37 modeli ile giriyor. Aston Martin ile Quintessence Yachts işbirliği içinde Eylül ayında ilk Powerboat teknesini piyasaya süreceğini duyurdu.

Kısa bir süre sonra Aston Martin spor otomobil içinden inerek Aston Martin sürat teknesine binebileceksiniz, geçtiğimiz günlerde 37 feet uzunluğundaki sürat teknesinin bilgileri Aston Martin’in Warwickshire’deki Genel merkezinde basın ile paylaşıldı. 

Aston Martin AM37

Lüks otomobil üreticisi, yeni sürat teknelerinin tasarımı konusunda Mulder Design ile çalışmalara başladı, daha sonra Haziran 2014 itibarıyla kendisi de bir klasik Aston Martin kullanan Louis Paul Steinberg’in kurucusu olduğu Quintessence Yachts ile yeni sürat teknesinin son şekli verildi.

Henüz ilk modelin prototip yapılmış olmasına karşın Aston Martin’den yapılan açıklamaya ve Quintessence Yachts’ın teyidine göre Aston Martin AM37 ilk kez Eylül ayında Monaco Yacht Show’da yer alacak.

Quintessence Yachts firmasının CEO’su Mariella Mengozzi Aston Martin AM37 için “Aston Martin tasarım bölümü ile Quintessence Ar-Ge birimi ve yat inşa mühendisliği açısından Mulder Design gerçek saflıkta bir örnek tasarım için çalışıyoruz.” dedi.

Aston Martin AM37

Bugün için yapılan açıklamada Aston Martin AM37 için tüm motor seçeneklerinde ikiz Mercury motorlar ile 370 HP ile 662 HP arasında güç elde ederek, 60 deniz mili üstü hıza ulaşması bekleniyor. Ancak, piyasaya sunulacak ilk Aston Martin 37 sürat teknesinde ikiz 570 HP benzinli motor olacak ve beklenilen hız ise 50 knot.

Gemi Yapım Mühendisi Bas Mulder vakum-infüzyon kompozit gövde yapımı konusunda denizcilik sektöründeki bilgi birikimini kullanıyor. Karbon fiber üst yapı ile birleştiğinde ise, Aston Martin AM37 lüks spor otomobilin yol tutuşunu, performansını ve konforunu sunuyor.

Aston Martin Tasarım Direktörü Marek Reichman ise basın toplantısında “Denizcilik dünyasında bir eksikti, Aston Martin 37 pazarda mevcut seçeneklerin dışında denizcilik mirasında duygusal bir bağlantı olacaktır. Otomotiv sektörü yatlardan etkilendi ama Aston Martin 37 için tersine bir durum söz konusu.” dedi.

Aston Martin AM37

Aston Martin markası ve imzası olan ikonik kanatlı amblem sürat teknesinde belirgin bir şekilde yer alıyor. Bu arada ön rüzgarlığın özellikle otomobil sanayinde rüzgar testlerinden geçmiş bir detay olarak hayran bıraktığını söylemeden geçmemek gerekiyor.

Aston Martin Tasarım Direktörü Marek Reichman “Sürat teknesinin arka bölümü Aston Martin AM37 ile otomobilin en çok göze batacak benzerliği olacaktır. Dünya henüz görmedi ama Aston Martin’in yeni modelinden ilham alınarak teknenin kıç bölümü tasarlandı.“ sözlerini diyerek bitirdi.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.