Satılık Tekneler

Asterisk Farr 40 Avrupa Üçüncüsü
11.07.2016 Asterisk Farr 40 Avrupa Üçüncüsü
Uluslararası Farr 40 sınıfında yarışan ve tek Türk ekip olan Asterisk BSC Yelken Takımı, İtalya’nın Ancona kentinde düzenlenen 2016 Farr 40 Avrupa Şampiyonası’nda Avrupa üçüncüsü oldu. 4 gün süren yarış haftasına hedefinden bir adım uzak kalarak başlayan ekip, yarışların son gününde aldığı üçüncülük ve birincilikle, genel klasmanda üçüncü sıraya yükseldi ve şampiyonayı podyum zaferiyle taçlandırdı.

Asterisk BSC

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Uluslararası Farr 40 sınıfının, One Design (Tek Tip) Avrupa Şampiyonası yarışlarının ilk iki gününde rüzgar oldukça hafifti. Yaklaşık 7-10 knot aralığında esen rüzgarda yarışan Farr 40’lar arasında, Hasip Gençer dümenciliğindeki Asterisk BSC, istikrarlı performansıyla beşinci sıraya yerleşti. Yarışların üçüncü gününde aldığı ikincilik ve son gün yarış kazanarak gösterdiği başarılı performansla, genel klasmanda üçüncülüğe tırmanan Asterisk BSC Yelken Takımı; Avrupa Üçüncülüğü kupasını alarak Türkiye’ye döndü.

2013 Dünya Şampiyonu Enfant Terrible’ın sahibi Alberto Rossi’nin evi olan ,İtalya’nın Ancona kentinde düzenlenen yarış haftası Ancona Yacht Club ev sahipliğinde organize edildi. Adriyatik Denizi’nin benzersiz koşullarında yapılan yarışlarda bu senenin Dünya Şampiyonu Amerikalı Plenty ekibi birinci oldu. 11 yarışın 5’ini kazanarak Avrupa Şampiyonu ünvanını alan Plenty, dünyaca ünlü Olimpik madalyalı taktisyen Terry Hutchinson komutasında yarıştı.

Asterisk BSC.2
 
Avrupa Şampiyonu Plenty’nin tam 22 puan gerisinde kalan ev sahibi ekip Enfant Terrible, beklenen performansı gösteremedi. Yarışların son gününde rakibi üzerinde baskı kurması beklenen İtalyan ekip, sırasıyla 8-6-5 derecelerle genel klasmanda ikinci sırada kaldı. 

Aldığı istikrarlı sonuçlara birer adet birincilik, ikincilik ve üçüncülük katan Hasip Gençer’in Asterisk BSC’si, ikinci Enfant Terrible’a beş puana kadar yaklaştı. Hedeflerinin şampiyonada ilk üçe girmek olduğunu belirten dümenci Hasip Gençer; ‘Hedefimize ulaşmak için ekip olarak hayli motiveydik. Genel klasmanda aldığımız bu podyum derecesi önemli bir başarı oldu.’ dedi. Hasip Gençer, Farr 40 sınıfı medyasına verdiği röportajda sözlerini şöyle noktaladı: ‘Bu özel sınıfta her geçen sene bir adım ileriye gidiyoruz. Hayli memnun olduğum bu süreci, daha yukarılara taşımanın planlarına da devam ediyoruz.’Asterisk BSC, 2015 Rolex Dünya Şampiyonası’nda dokuzuncu, 2014 Rolex Dünya Şampiyonası’nda ise Corinthian Şampiyonu olmuştu.


 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.