Satılık Tekneler

Asterisk ekibi San Francisco'dan 9. döndü
16.09.2014 Asterisk ekibi San Francisco'dan 9. döndü

Her yıl San Francisco'da düzenlenen Rolex Big Boat Series'e Dünya Şampiyonası öncesinde katılan Farr 40 filosu, haftayı 8 yarış ile tamamladı. 2010'dan bu yana uluslararası Farr 40 One Design sınıfında yarışan Team Özonur, yarışlara bu kez Bodrum Sailing Center desteğiyle katıldı. Haftanın son yarışında 4. olan Türk ekip Asterisk, 15 teknenin mücadelesinde genelde 9. oldu.

Farr 40- Asteriks Ekibi

Özellikle eylül aylarındaki sert rüzgarlarıyla meşhur San Francisco Körfezi, beklendiği gibi bu senede rüzgarlıydı. Yarışlar boyunca öğle saatlerinden itibaren 28, 29 knot'lara kadar çıkan havada yarışan Farr 40 ekipleri, Ekim ayındaki Rolex Farr 40 Dünya Şampiyonası için son provalarını tamamladılar. Yapılan 8 yarışta en kötü 3.'lük gören Amerikalı Plenty ekibi birinci oldu. İtalyan Enfant Terrible ikinci, Groovederci üçüncü sırada kaldı.

Her teknede en fazla dört profesyönelin yarışabildiği, 'owner drive' sınıf olan Farr 40 One Design'da, 2 profesyönel ile sahaya çıkan ekipler 'Corinthian' olarak değerlendiriliyorlar. Asterisk, filodaki 6 Corinthian ekipten en iyi ikincisi olarak ayrıca ödül aldı.

farr 40- rolex big boat series- upwind

Rolex Big Boat Series'de Farr 40'lar haricinde 5 sınıf daha yer aldı. Koyun ayrı yerlerinde, ayrı zamanlarda yarışan sınıflar içinde, One Design (Tek Tip) olarak J 70, J 105, J111, J120, Melges 24 ve Express 37 sınıfları yer aldı. Bunların yanı sıra bir adet MOD70 ve Extreme 40'ın da yer aldığı Multihull (Çok Gövdeliler) ile handikaplı sınıf da Rolex Big Boat Series'de yarıştı.

Farr40- ROlex big boat series

Hasip Gençer dümenciliğinde ve Levent Özonur taktisyenliğinde yarışan Asterisk, Ahmet Baras, Efe Sezik, Baran Öneren, Eda Tozan, Mikkel Rossberg, Hakan Karakaplan, Efe Karakaplan ve Rod Dawson'dan oluşan ekibiyle, 15-18 Ekim tarihlerinde, Rolex Farr 40 Worlds 2014 yarış haftasında yeniden boy gösterecek. Ekibimiz hazırlıklarına Türkiye'de devam ediyor.  

Sonuçlar:

Efe SezikYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder