Satılık Tekneler

Asterisk ekibi San Francisco'da
06.09.2014 Asterisk ekibi San Francisco'da

Asterisk ekibi, Rolex Big Boat Series için San Francisco'ya gitti. Asterisk, Dünyanın prestijli yarış organizasyonlarından biri olan Rolex Big Boat Series'de Farr 40 One Design sınıfında Türk bayrağı ile mücadele eden tek tekne. 3 senedir ABD'de Farr 40 serisini takip eden Asteriks geçen yıl bu zorlu mücadelede dünya 6.'sı olmuştu.Kafilede dümenci Hasip Gençer, taktisyen Levent Özonur ile birlikte Ahmet Baras, Efe Sezik, Baran Öneren, Eda Tozan, Mikkel Rossberg, Hakan Karakaplan, Efe Karakaplan ve Rod Dawson yer alıyor. 11 Eylül Perşembe günü başlayacak olan yarışlar 4 gün boyunca sürecek. Bugünden itibaren hazırlıklara başlayacak olan BSC Asterisk ekibi, salı günü resmi tartıya çıkacak. Perşembe günü başlayacak olan yarışlarda Farr 40 One Design sınıfı için toplamda 8 yarış yapılması planlanıyor.

Farr 40 One Design sınıfı Rolex Big Boat Series'e, Dünya Şampiyonası hazırlık haftası adıyla dahil oldu. Ekim ayında gerçekleşecek olan Rolex Farr 40 Dünya Şampiyonası öncesinde son prova olarak kabul edilen yarışlarda, 15 adet Farr 40 yer alacak. Türk bayrağı ile yarışan BSC Asterisk, 2013 Dünya Şampiyonu Enfant Terrible, 2012 Dünya Şampiyonu Flash Gordon 6 ve Farr 40 sınıfında son yıllara damgasını vuran diğer rakipleriyle mücadele edecek. Yarışlar www.farr40.org ve Farr40Class Twitter adresinden takip edilebilir.


2014 Rolex Big Boat Series'de Farr 40 One Design sınıfının yanında Express 37, J/111, J/120, Express 27, J/70, Melges 24, Moore 24 ve J/105 One Design (tek tip) sınıfları yer alacak. Bunlarla birlikte handikaplı sınıflarda organizasyona dahil.  EFE SEZIK

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

yoooooooooollllllllllll

enfant terrible iskele kontrada terrible olamaz,UNO yooooooool diye bagiriyor.Geceriz ,geceriz hemde rahat.

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.