Satılık Tekneler

Asterisk ekibi Farr 40 Dünya Şampiyonasında
14.10.2014 Asterisk ekibi Farr 40 Dünya Şampiyonasında

Rolex Farr 40 Worlds 2014, Dünya Şampiyonası’nda Türk ekip Asterisk mücadele edecek. Eylül ayında San Francisco’da düzenlenen Rolex Big Boat Series’in ardından Amerika macerasına devam eden Asterisk ekibi bu kez dünyanın en iyisi olmak için mücadele edecek. Asterisk, bu yarıştada BSC (Bodrum Sailing Center) ismini teknenin üzerinde taşıyacak. Asterisk ekibinde profesyönel 3. seviye lisanslı iki yelkenci yer aldığı için ayrıca Corinthian sınıfta da derecelendirilecek. Yine San Francisco’da yapılacak olan yarışlarda on dokuz Farr 40 ekibi yer alacak.

Farr 40- Asteriks ekibi

Rolex sponsorluğunda düzenlenen Farr 40 Dünya Şampiyonası’nda toplam 11 yarış yapılması planlanıyor. 4 gün sürecek olan yarış haftası boyunca genellikle orta şiddette esmesi beklenen hava, ara ara yağmur ve sert rüzgarlarla da Farr 40 filosunu zorlayacak.

Asterisk ekibi bu yıl katılacağı Dünya Şampiyonası ile ABD’deki 3. sezonunu geride bırakmış olacak. Üç yıldır üst üste Rolex Farr 40 Worlds organizasyonlarında boy gösteren Asterisk ekibi 2012’de Dünya 12.’si ve 2013’te Dünya 6.’sı olarak ülkemize geri dönmüştü.


Hasip Gençer dümenciliğinde, Levent Özonur taktisyenliğinde yarışan Asterisk ekibinin rakipleri arasında İtalyan yelken efsanesi Vasco Vascotto, Terry Hutchinson, Malcolm Page, Ian Williams, Tom Slingsby gibi dünyada önde gelen yelkenciler yer alıyor. Haftanın ilk yarış günü 15 Ekim Çarşamba olacak. 18 Ekim’de son yarışın ardından Dünya Şampiyonu Rolex saat ödülü sahibini bulacak.  


Efe SezikYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.