Satılık Tekneler

Asterisk BSC ekibi Dünya Şampiyonası’nda
24.09.2015 Asterisk BSC ekibi Dünya Şampiyonası’nda 2011 yılından bu yana Uluslararası Farr 40 Filosu yarışlarını takip eden Asterisk BSC Yelken Takımı, bu yıl Türkiye’yi ABD’nin Los Angeles kentinde temsil ediyor. Rolex Farr 40 Dünya Şampiyonası’nda yarışacak olan Türk ekibi Asterisk BSC, Long Beach Yacht Club ev sahipliğinde düzenlenen organizasyonda 17 ekipten biri olarak bugün yarış parkuruna çıkacak.

Farr40-Asterisk

24-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan Farr 40 sınıfı yarışlarında hafta boyunca toplam 11 yarış yapılması planlanıyor. Rolex ana sponsorluğunda bu yıl 18.’si düzenlenen organizasyona Amerikalı favorilerden, geçen yılın Dünya Şampiyonu unvanını taşıyan Plenty ile birlikte yerel ekipler katılıyor. Vasco Vascotto taktisyenliğinde yarışan 2013 Dünya Şampiyonu İtalyan Enfant Terrible, Avustralyalı Estate Master ve yine filonun iddialı teknelerinden Alman Struntje Light, 2015 Rolex Farr 40 Dünya Şampiyonası yarışlarında Asterisk BSC’nin rakipleri arasında.

Farr40

Hasip Gençer dümenciliğinde yarışacak olan Asterisk BSC yelken takımının taktisyenliğini ise bu yıl Andy Horton üstleniyor. Geçtiğimiz yıl 2 proffesyönelle ‘Corinthian’ sınıfta Dünya Şampiyonu olan Asterisk BSC ekibi, Türkiye’deki yat yarışlarında da birlikte boy gösteren Team Özonur yelkencileri ve 4 profesyöneliyle mücadelesini sürdürecek. 

EFE SEZİK

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder