Satılık Tekneler

Asterisk BSC, Dünya Şampiyonası’nda 9. oldu
02.10.2015 Asterisk BSC, Dünya Şampiyonası’nda 9. oldu
Rolex sponsorluğunda bu yıl 18.’si düzenlenen Rolex Farr 40 Dünya Şampiyonası yarışlarında, Türk ekip Asterisk BSC 9. oldu. Farklı milletlerden toplam 17 teknenin verdiği Dünya Şampiyonluğu mücadelesi ABD’nin California eyaletinde, Los Angeles’ta yapıldı. 4 gün süren yarış haftasında toplam 11 yarış tamamlandı. Dünya Şampiyonu ünvanını ve sadece Dünya Şampiyonuna verilen Rolex saati, Amerikalı Groovederci ekibinin sahibi John Demourkas kazandı.

Asterisk BSC, Dünya Şampiyonası’nda 9. oldu

Hasip Gençer dümenciliğinde yarışan Asterisk BSC (Bodrum Sailing Center) ekibi, 24 Eylül tarihinde başlayan yarış haftasına iyi bir başlangıç yaptı. Şampiyonanın ilk yarısı geride kaldığında 5. pozisyonda bulunan Türk ekibi, 2. ve 3.’lük gibi dereceler alıp, haftanın kalanında da üst sıralarda olmayı hedefliyordu. 3. günün ilk yarışında okyanus yosununa takılarak 16. sırada finiş verebilen Asterisk BSC, yine 3. günün bir sonraki yarışında 13. olarak ilk 3 hedefinden uzaklaştı. Son günün ilk yarışında Alman Struntje Light ve İtalyan Enfant Terrible teknelerinin arkasından 3. olan Asterisk BSC, şampiyonayı 9. sırada bitirmeye engel olamadı. 

Dünya Şampiyonu olan Groovederci’nin arkasından, 2014 Dünya Şampiyonu ünvanının sahibi Plenty ekibi geldi. Son yarışa kadar şampiyonluk mücadelesini sürdüren Alman ekip Struntje Light ise, üçüncü sırada kaldı. Tek tip teknelerin, tekne sahipleri tarafından dümenlerinin tutulduğu One Design Farr 40 filosunun favorilerinden, Vasco Vascotto taktisyenliğindeki 2013 Dünya Şampiyonu Enfant Terrible ise, Rolex Farr 40 Dünya Şampiyonası’nda bu sene 7.’lik ile yetindi. 

Asterisk BSC, Dünya Şampiyonası’nda 9. oldu-1

4 sezondur Amerika Birleşik Devletleri’nde yarışan Uluslararası One Design Farr 40 filosu, önümüzdeki yılın ilk döneminde Avustralya’da yarışacak. Yaz sezonunda ise filo, yarışlarına Avrupa’da devam edecek. Asterisk BSC Farr 40 ekibinin bir sonraki durağı da Şubat ayında Sydney olacak.
 
Sonuçlar için tıklayınız.. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.