Satılık Tekneler

Aspen Proa Katamaranları
28.02.2017 Aspen Proa Katamaranları Aspen, benzersiz katamaran gövdeli motoryat tasarımlarıyla piyasada adından söz ettiriyor. Asimetrik yapısıyla alışılagelmişin dışında bir profil sunan Aspen C90, günlük bir konsept ortaya koyuyor.

Aspen Proa Katamaran

Farklı biçimlerde ve ebatlarda tasarlanmış olan gövdeleri, tek motorlu itiş sistemine olanak sağlıyor. Tek motorlu olmasına rağmen bu özel tasarlanmış asimetrik gövde yapısı sayesinde, verimli ve bir o kadar da yüksek manevra kabiliyetine sahip.

Aspen Proa Katamaran.

Glacier Bay Catamarans firmasını kuran Larry Graf’ın Aspen Catamarans firması, 20 yılda Kuzey Amerika’nın en büyük katamaran gövdeli motoryat üreticisi oldu. ‘Proa’ konseptini de ortaya çıkaran Graf, bu konseptle yüzde 35 daha dar iskele gövde yapısına sahip bir tasarım ortaya çıkartmış. Bu sayede katamaran, yüzde 50 - 60 daha az güce ihtiyaç duyar hale gelmiş. 

Aspen Proa Katamaran..

Aspen’in 40 feet’lik en yeni modeli 24 knot sürate çıkabiliyor. 16 knot seyir süratiyle ise katedebildiği mesafe 2 bin deniz mili. Yeni 40 feet, sadece en verimli yakıt tüketimi sunan katamaran değil aynı zamanda en güvenlisi. Tek şaftlı itiş sistemi ve dümen palası daha uzun salmayla korunacak biçimde tasarlanmış. 

Aspen Proa Katamaran... Aspen Proa Katamaran....

Aspen katamaranları, 30 feet’lik C90’ın haricinde 28 ile 50 feet aralığında modelleri bulunuyor. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.