Satılık Tekneler

'Aşağı Yarışı' tüm hızıyla devam ediyor
18.07.2013

12 Temmuz saat 16.00'da, Deniz Kuvvetleri Kupası birinci etap adı altında start alan, yılın en 'büyük' yarışı, Doğu Ege Yelken Haftası kapsamında, Didim rotasıyla devam ediyor.

12 Temmuz'da DZKK (Deniz Kuvvetleri Kupası) birinci etabı kapsamında Çengelköy'den start alan 56 tekne'nin arasından Orient Express VI, Bozcaada'daki finişe ilk giren tekne olmuştu. Düzeltilmiş zamanlarda ise Selim Kakış'ın komutasındaki Define IRC 1 sınıfının galbi olmuştu. IRC 2 ve IRC 3'te ise sırasıyla Matrak ve ShakShuka tekneleri birinci oldu.

'Aşağı Yarışı' tüm hızıyla devam ediyor

DzKK ikinci etabı ise Bozcaada-Çeşme rotasında, 14 Temmuz'da saat 09.40'ta verilen start işaretiyle başladı. İkinci etaba damgasını vuran olay ise, finişe 9 deniz mili yol kala dümeni kırılan Orient'in yardım almadan finiş hattını yine ilk geçen tekne olması oldu. Yarışın ardından Çeşme Marina'da gerçekleşen ödül töreninde IRC1 sınıfında birinci olan Define, büyük alkış aldı. IRC2'nin galibi ise Komet-Cheese, IRC3'ün galibi ise Yediçeriler ekibi oldu.

Aşağı Yarışı, DzKK'nın tamamlanan iki etabının ardından 16-19 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek DEYH (Doğu Ege Yelken Haftası) kapsamında devam ediyor. DEYH'in ilk gününde Çeşme koy içi yarışlarında 42 yat mücadele etti. Çeşme'de hakim olan sert rüzgarlar, ikinci gün şiddetini iyice arttırdı ve yarışan ekipleri iyice zorladı. Hafta boyunca öne çıkan Define ekibi, DEYH'in ilk gününde IRC1 sınıfında yine birinci oldu. IRC2'de Keyif 60, IRC3'te Puma Hunter ve IRC4'te Dokuz Eylül Üni. birinci oldular. Koy içi yarışlarında ikinci gün yapılan iki yarışın ardından IRC1'de Fenerbahçe1 Boğaziçi Üni, IRC2'de i-Marine F35, IRC3'te Güneş Sigorta Falcon ve IRC4'te Dokuz Eylül Üni birinci oldular.

DEYH'in son yarışı olan Çeşme-Didim rotalı Çakabey-932 yarışı ise bu sabah saat 11.35'te 29 teknenin katılımıyla start aldı. Sabah Çeşme'de esen 18-20 knot'lık rüzgarla mücadelelerine başlayan ekipler, Fourni kanalını geçerek Didim'e varacak.

Çakabey-932 yarışıyla sona erecek olan Doğu Ege Yelken Haftası'nın ardından yelkenciler, Didim-Turgutreis rotalı American Express Turgutreis Cup ile 2013 Aşağı Yarışı'nı tamamlayacak.


Kaynak:
www.tayk.org.tr

https://www.facebook.com/Tayk?filter=1


 
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder