Satılık Tekneler

'Aşağı Yarışı' sona erdi
18.08.2014 'Aşağı Yarışı' sona erdi

Yaklaşık 300 deniz mili rotalı Deniz Kuvvetleri Kupası yarışıyla start alan, Türkiye'nin en önemli yarış haftalarından biri olarak kabul edilen büyük yarış; 'Aşağı Yarışı' dün tamamlanan 3. Çakabey koyiçi yarışıyla sona erdi.

Aşşa Yarışı

11 Ağustos akşamı start alan 300 millik Deniz Kuvvetleri Kupası'nın düzeltilmiş zamanda birincisi Flying Box Lemon Arkas oldu. Flying Box yarışı 1 gün, 9 saat, 21 dakika, 9 saniyeyle bitirdi. IRC1'in ikincisi ise 1 gün, 5 saat, 30 dakika, 17 saniyelik yarış süresiyle Orient Expreess IV oldu. Düzeltilmiş sonuçlarda IRC1 üçüncüsüde W Collection Barbaros Hayrettin ekibi oldu. IRC1'de yarışı ilk bitiren tekne ise VOR 70 Black Betty idi. Orient Express IV ile arasında sadece 11 dakika gibi bir zaman olan Black Betty'den önce ise finiş hattını ilk geçen trimaran Yaşasın oldu. Yaşasın, kendisi için özel olarak açılan 'çok gövdeliler' sınıfında, IRC sınıflarından ayrı olarak değerlendirildi.


IRC2 sınıfında birinci Palmarina Sailing-İzmir Yelken olurken IRC3 birincisi Quattro ekibi oldu. IRC4 ve Destek sınıflarında da Minx Hedef Yelken ile Antmare sırasıyla sınıflarının birincileri oldular.

Sığacık'taki finişin ardından ekipler geçtiğimiz Cuma günü Doğu Ege Yelken Haftası kapsamında yarışmaya devam ettiler. Sığacıkta koy içinde iki yarış yapılması planlanmıştı ancak gün, biten hava nedeniyle tek yarışla sona erdi. Yarışta Protel Matmazel IRC1 sınıfında birinci oldu. 4KMSRC ikinci, Aella üçüncü sırada kaldı. IRC2, 3, 4 ve destek sınıflarında ise sırasıyla Yunanlı ekip Baximus, Güneş Sigorta Falcon, 9 Eylül Üniversitesi ve sınıfında tek tekne olan Antmare birinci oldular.


Ekipler ertesi gün yaklaşık 70 deniz mili rotada Sığacık'tan Didim'e yarıştılar. Çakabey 933 yarışının startı Cumartesi saat 10.20'de verildi. Hafif başlayan hava daha sonra 20 knot'lara kadar ulaştı. Güneşin batmasının ardından ise iyice hafiflemeye başlayan hava, 16 teknenin yarışı bitirememesine sebebiyet verdi. Yarışan 39 tekne arasında finiş hattını ilk geçen Black Betty oldu ancak düzeltilmiş zamanda 12. sırada kaldı. Hemen ardından 8 saat 57 dakika 55 saniyede finiş veren Orient Express IV, düzeltilmiş zamanda da birinci olmayı başardı. IRC1'de Orient Express IV'nın ardından Protel Matmazel ve Turkcell Alize sıralandı. IRC2'nin birincisi Eker Yayık Ayran, IRC3'ün birincisi ise Shak Shuka GTT Lojistics oldular.

'Büyük' haftanın son yarışı ise dün Didim'de gerçekleşti. Yaklaşık 14 mil rotada yapılan yarışa 22 knot'ların üzerine çıkan rüzgar damgasını vurdu. Haftaya güzel bir final yaptıran rüzgarda Orient Express IV ilk finiş verdi ancak düzeltilmiş zamanda Flying Box Lemon Arkas'ın gerisinde kalarak ikinci oldu. Garanti Sailing Fenerbahçe 1 ise önde finiş veren ikilinin ardından düzeltilmiş zamanda 3. oldu. IRC2'de Keyif 60, IRC3'te Shak Shuka, IRC4'te de 9 Eylül Üniversitesi birinci oldular.


Bu sonuçlarla Deniz Kuvvetleri Kupası'nın ardından yapılan ve 3 gün boyunca süren toplam 3 koyiçi ve coğrafi yarışta Protel Matmazel Doğu Ege Yelken Haftası'nın genel klasman birincisi olmayı başardı. Farr 40 Turkcell Alize ikinci, filonun büyüklerinden Farr 55 tipi Orient Express IV üçüncü oldu. IRC2, 3 ve 4. sınıflarda sırasıyla Eker Yayık Ayran, Shak Shuka ve 9 Eylül Üniversitesi birinci oldular.

Sonuçlar için TIKLAYINIZ


EFE SEZİKYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder