Satılık Tekneler

Artemis Racing Yeni AC72'yi Suya Indirdi
06.11.2012


Artemis yarışçılığın ilk AC72 katamaran lansmanı takımın Amerika kupasındaki macerasında bir dönüm noktası oldu. Harcanan binlerce tasarım ve üretim saati bugün Artemis yarışçılığın üssü olan Alameda’da Artemis Racing AC72 lansmanıyla son buldu. 


San Francisco İsveç başkonsolosu  ve Artemis’in vaftiz annesi olan Barbro Osher, tüm takımın ve ailelerinin önünde AC72’yi denize indirdi. AC72’nin üretimi en son teknoloji ve malzemelerin kullanımıyla bir tasarım ve yapım başarısı olarak kabul edilmektedir.

The Challanger of Record’un tekneleri İsveç’te üretilip tırlarla Valensiya’daki üsse bu bahar getirilip daha sonra kargo gemileriyle Ağustos ayında San Francisco’ya ulaşmıştı. Takımın ilk AC72’si İspanya’da üretilip, test edilmiş fakat mayıstaki eğitimler süresince büyük zarar almıştı. Bu aksiliğin üstesinden gelen Artemis Racing kanadı tekrar inşa etti. İnşa edilen bu kanat AC72’ye gücünü sağlayacak olan kanattı.


Juan Kouyoumdjian ve ekibi tarafından Valensiya’da Artemis Racing içim tasarlanan katamaran özel olarak tasarlanmış iki ACX72  katamarandan bir tanesidir. Bu noktada araştırma ve geliştirme San Francisco körfezinde gerçekleşecek olan antremanlarda devam edecektir.  AC72’nin yanında duran Kouyoumdjian “Bu tekneyle denize açılmak ve sunduğu öğrenme fırsatlarından yararlanmak çok heyecan verici. San Francisco körfezinin gerçekliğinde denize açılmak bu dersler çok gerçekçi yaparken bir o kadarda zorlaştırıyor.


İsveçli takım ilk kez deniz önümüzdeki hafta açılmayı planlıyor. Takım İspanya’da bulunan eğitim alanını Alameda’ya taşırken CEO Paul Cayard “AC72’nin tasarımından, inşasına ve lansamanına kadar herşey çok muazzam bir takım çalışmasıdır. Önümüzdeki haftalarda körfezde gerçekleştireceğimiz  antreman zamanını dört gözle bekliyoruz.”
 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder