Satılık Tekneler

ARROW460 Granturismo
16.12.2015  ARROW460 Granturismo
Silver Arrows Marine ve Mercedes-Benz Style SPD-SmartGlass, kullanacakları yeni konforlu bir motoryat üretmek için işbirliği yaptıklarını açıkladılar.

ARROW460-Granturismo

ARROW460 Granturismo adı verilen yeni yatta, elektronik ışığı ayarlanabilen, Research Frontiers tarafından geliştirilen SPD-SmartGlass kullanılacak. Firmalardan yapılan açıklamaya göre, motoryatın kıç havuzluğu üstünde bir pergola olarak yer alacak SPD-SmartGlass, harika bir ışık sunarken aynı zamanda da mükemmel ısı korumasını sadece bir düğme kontrolü ile sağlayacak.

ARROW460-Granturismo-2

ARROW460 Granturismo isimli yeni yatın toplu üretimi devam etmekte olup, ilk teslimatlarının 2016 yılının başında yapılması bekleniyor. Projenin amacında, Mercedes-Benz otomobillerindeki lüks ve tasarım özelliklerinin bir yata aktarılarak, denizlerde de yolcuların konforlu seyahat yapmaları hedefleniyor.

ARROW460-Granturismo-3

Silver Arrows Marine yeni motoryatta, Vision Systems ürünlerini kullanma kararı aldılar. Vision Systems CEO’su Carl Putman yaptığı açıklamada; “Tüm sistem, elektronik olarak yattaki bütün pencerelerin renklerini ayarlayarak, denizcilik sektöründe bir çığır açacak çözümler oluşturacak. Silver Arrows Marine, sektörde devrim yaratacak ve denizde daha önce hiç yaşanılmamış bir deneyim sunacak.''

ARROW460-Granturismo-4 ARROW460-Granturismo-5
ARROW460-Granturismo-6 ARROW460-Granturismo-7

ARROW460 Granturismo yatının tam boyu 14,17 metre, genişliği 3,97 metre ve ağırlığı13,63 ton olacak. Research Frontiers tarafından geliştirilen Magic Sky Control sistemi, halen Mercedes-Benz tarafından üretilen SLK, SL, S-Class Coupe, Maybach S600 ve en son olarak da S-Class sedan serisinde kullanılıyor. Cam tavan çatı, UV ve kızılötesi ışınları engellemek için tasarlanmış ve elektronik olarak kontrol edilmesinin yanı sıra arzu edildiğinde elle de kumanda edilerek, açık veya koyu renk elde edilebiliyor. SPD-Smart light-control teknoloji sistemleri, cam veya plastik perdeleri kontrol ederek güneş seviyesi ayarlanabilir. SPD-SmartGlass teknolojisi sayesinde, otomobiller, uçaklar, ev ve ofislerden sonra artık yatlarda da ısı ve ışık kontrolü yapılabilecek.

ARROW460 Granturismo Teknik Özellikleri: 

Length Overall                   14.17m
Length Waterline                13.8m
Beam                                3.97m
Draft                                  0.93m
Displacement Fully Laden  13.63ton
 
www.silverarrowsmarine.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder