Satılık Tekneler

Armatör Kahraman Sadıkoğlu Kaza Geçirdi
26.10.2014 Armatör Kahraman Sadıkoğlu Kaza Geçirdi Karadeniz kökenli ünlü armatör Kahraman Sadıkoğlu, dün motosikletiyle kaza yaptı. İstanbul Sultanbeyli'de, motosikletiyle kaza yapan armatör Kahraman Sadıkoğlu ağır yaralandı. Alınan bilgiye göre, TEM Otoyolu Ankara istikameti Sultanbeyli mevkisinde, motosikletiyle seyir halindeki Sadıkoğlu, henüz bilinmeyen bir nedenle motosikletinin hakimiyetini kaybederek savruldu. Bariyerlere çarpan motosikletten düşen Sadıkoğlu, kazada ağır yaralandı. 

Kahraman SadıkoğluKahraman Sadıkoğlu

Armatör Kahraman Sadıkoğlu’nun denize olan tutkusunu bilmeyen yoktur ama motosiklete olan sevgisi özellikle de Harley Davidson tutkunu olarak da bilinmektedir.
Sultanbeyli TEM otoyolunda 25 Ekim 2014 Cumartesi günü Saat 17:00 sıralarında bariyerlere çarpan Kahraman Sadıkoğlu derhal ambulansla Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne götürüldü. Sadıkoğlu, ilk müdahalesinin ardından yoğun bakım servisine alındı.

Halen, hastanenin yoğun bakımda tedavisi süren Sadıkoğlu'nun beyin kanaması geçirdiği ve tedbir amaçlı olarak uyutulduğu öğrenildi. Kaburgalarında kırıklar  bulanan ve hayati tehlikesi devam eden iş adamının, yapılan tetkiklerin ardında  ameliyat edileceği bildirildi.

1984 senesinde tersane satın alarak Türk gemi inşa sanayine giren Kahraman Sadıkoğlu Türk gemi inşa sanayinde bir çok ilklere imza atmıştır. Dünyanın en büyük kuru havuzunu Türkiye’ye getirip yüksek tonajlı gemileri inşa etmesi tersanecilikte bir dönüm noktası olmuştur.  Kahraman Sadıkoğlu, daha sonra gemi bakım onarım işinden çıktı, batık çıkarma işine yöneldi. İran’ın en büyük limanlarından olan Ayetullah İmam Humeyni Limanı’ndaki 1980’lerde batmış 30 adet sivil gemiyi çıkartı. Ayrıca, Irak’ta da batık gemi çıkarma işine girmişti. 84 adet batık gemiyi çıkararak Irak’ta 4 limanın açılmasını sağlayan armatör Kahraman Sadıkoğlu, Irak pazarında 5 yıl boyunca çalıştı.

Savanora

Göcek koylarında demirliyken yüzen evi ile de adından çokça söz ettiren Sadıkoğlu, 1989 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün Savarona yatını 49 yıllığını kiralayarak adını kamuoyunda duyurmuştu.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder