Satılık Tekneler

Arcadia 85S
12.08.2016 Arcadia 85S Geçtiğimiz Mayıs ayında Amerikalı sahibine bir yat teslim ederek gündeme gelen Arcadia Yachts, bu hafta içinde de piyasaya yeni sürdükleri Arcadia 85S’in tesliminin yapıldığını duyurdu. 25,9 metre uzunluğundaki Arcadia 85S, yat severlerın karşısına ilk kez, önümüzdeki Eylül ayında düzenlenecek olan Cannes Yachting Festival’de çıkacak.

Arcadia 85S

Arcadia 85S'in tamamını Francesco Guida Design tasarladı. Piyasaya yeni sürülen süperyat, orijinal Arcadia 85’den farklı olarak yenilikçi gökyüzü salonu konsepti ile ayrım gösteriyor. Böylece bu güvertede, üstü kapalı bir üçüncü güverteye dönüşebiliyor. İklimlendirme kontrollü hacim, 360 derece açılabilir pencereler ile korunabiliyor, arzu edildiğinde pencereler üst sabit tavana kadar kaldırılabiliyor.

Yeni süperyatın sahibine teslim edilmesi ile ilgili olarak Arcadia’dan yapılan açıklamada; “Üst güverte alanının çok daha fazla esnek hale gelebileceği ve böylece her türlü hava koşulunda rahatlıkla kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Bu hacmin klima ile donatılmış olması sayesinde çok sıcak günlerde klima ile serinleyebilir, soğuk günlerde ısınabilir veya geleneksel gökyüzü salonunda olduğu gibi ,pencereleri tamamen açarak açık hava keyfini sürebilirsiniz.” denildi.

Arcadia 85S-2

Arcadia 85S, 4 harika donanımlı kamarasında 8 konuk ağırlayabiliyor. Süperyattaki VIP kamara önde yer alırken, yat sahibi kamarası ise yatın ortasında yatın tüm genişliğini kullanıyor. Ayrıca iki de standart süit kamara bulunuyor. 

Süperyatın performansını incelediğimizde ise, iki adet MAN dizel R6 motorun her birinin 730 HP güç ürettiğini görüyoruz. Arzu edilirse süperyat iki adet MAN 1000 HP motor ile de donatılabiliyor. Teslim öncesinde yapılan testlerde, Arcadia 85S maksimum 18 knot hıza erişebilmiş. Normal seyir hızının 16 knot olduğu belirtilen Arcadia 85S, 12 knot hızda 850 deniz mili menzile erişebiliyor.

Arcadia 85S-3

Serisinin ilk ürünü olan, Torito ismi verilen Arcadia 85S, 6 - 11 Eylül tarihleri arasında Cannes Yachting Festival'de yakından görülebilecek ve gezilebilecek.



YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.