Satılık Tekneler

Aquarius 45m Denize İndi
29.06.2016 Aquarius 45m Denize İndi Türk tersanesi Mengi-Yay, 45 metre uzunluğundaki Aquarius adı verilen geçen yıl üretimine başlanılan süperyatı geçtiğimiz hafta sonu denize indirdi. Süperyatın tasarımını, Hollandalı gemi inşa mühendislik firması Ginton Naval Architects ile birlikte tasarımcı Oğuzhan Güler üstlendi.

Aquarius

Ürettiği süperyatlar ile dünya piyasasında adından sıkça bahsettiren Türk tersanesi Mengi-Yay, geçen hafta sonu denize indirilen yatının yapılacak olan deniz testleri sonrasında, kısa süre sonra sahibine teslim edilmesi bekleniyor.

Ahşap epoksi lamine teknolojisi ile üretilen yeni üç güverteli deplasman süperyat, üretim sürecinde NB93 gövde ismi ile bilinmekteydi. Süperyat, 25 Haziran günü Tuzla’daki RMK Marine tersanesinden denize indirildi.

Aquarius -2

Çok narin dış hatlara sahip olan lüks motoryatın, gövdesinin düz çizgilerini tasarımcı Oğuzhan Güler ters pruvasında sonlandırmış. Mühendislik çalışmaları ise, Mengi-Yay’ın uzun yıllardır birlikte çalıştıkları Ginton Naval Architects imzasını taşıyor.

Aquarius'in iç dekorasyonunu BTA Design firması üstlenmiş. Uzun tüylü halılar, banyo ve tuvaletlerdeki mermer yüzeyler, tüm iç mekanda doğunun esinlerini yansıtıyor. Yatta konaklama için 1 master kamara ile konuklar için 4 ayrı süit kamara bulunuyor. Yatta hizmet edecek mürettebat için ise ayrıca 4 kamara daha var.

Aquarius -3

Dış mekanlarında kıçta bir beach club yer alıyor. Ayrıca, güneşlenme güvertesinin çok büyük bir güneşlenme minderi arka hardtop’ta yer alıyor.

Lüks Aquarius motoryatında, bir çift her biri 1.450 HP gücünde olan CAT 32 motorlar kullanılmış. Yapılan hesaplamalara göre, süperyatın 15 knot maksimum hıza çıkması bekleniyor. Mengi-Yay tarafından açıklamada; yatın normal seyir hızının 12 knot olacağı ve sahip olduğu 33.000 litre yakıt tankları ile maksimum menzile erişebileceği ifade edildi. Aquarius süperyatında aynı zamanda 8.000 litre temiz tankı ve toplam çıkış gücü 157.5 kw olan üç adet jeneratör de bulunuyor. Yatın ağırlığı ise, 300 groston.

Aquarius -4

Mengi-Yay, halen NB95 projesinin üretimine devam ediyor. 34 metre uzunluğundaki çelik ve alüminyum süperyatın 2017 yılında denize indirilmesi planlanıyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.