Satılık Tekneler

Andrew Trujillo'dan Konsept Motor-Yelkenli Yat
21.10.2013 Andrew Trujillo'dan Konsept Motor-Yelkenli Yat

Andrew Trujillo'dan Konsept Motor-Yelkenli Yat

Tasarımcı Andrew Trujillo tarafından çizilen 65 metre boyundaki tasarım Serendipity, son yıllarda pek rastlanmamış motor-yelkenli konseptinin en yeni örneği. Serendipity adındaki bu süperyat konsepti, kendi tipindeki diğer tüm modellerden çok daha zarif ve ağırbaşlı. Geriye eğimli pruvaya sahip olan Serendipity, motoryat özellikleri arayan ancak aynı zamanda yelken seyrinin de avantajlarından faydalanmak isteyenlere hitap ediyor.

Andrew Trujillo'dan Konsept Motor-Yelkenli Yat

Motor-yelkenli yat konsepti 70'lere kadar revaçtayken, tasarımların modernleşmesine adapte olamayarak, hali hazırda sahip oldukları 'güzel olmayan' görüntüleriyle birlikte günümüze kadar tutunamadılar. Serendipity'nin etkileyici tasarımıyla bu konsepti yeniden hayata geçiren Andrew Trujillo, Serendipity'nin gövdesini 'dev boyutlarda' tasarlayarak yüksek bir konaklama kapasitesi ortaya koydu.

Andrew Trujillo'dan Konsept Motor-Yelkenli Yat

Mega yat konsepti olan Serendipity, performans odaklı yelkenli yatlara oranla daha az olan yatma açısıyla daha konforlu bir seyiri garanti ediyor. Motor-yelkenli yatın bir diğer dikkat çeken özelliği de, kıça doğru konumlanan tekne sahibi kamarası. Kamaranın kıça doğru uzanan açık teras bölümünde spa havuzu da yer alıyor.

Güvertelerde bulunan güneş enerjisi panelleri ise tekneye sıcak su sağlamak için düşünülmüş. Buna ek olarak acil durumlarda tekneye enerji sağlama özelliğide var.

www.charterworld.com
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder