Satılık Tekneler

Andrew Halcrow'un şansı bir türlü yaver gitmiyor
10.03.2014 Andrew Halcrow'un şansı  bir türlü yaver gitmiyor


İskoç denizci Andrew Halcrow’un solo olarak başladığı bir önceki dünyanın çevresinde yelkenle durmaksızın dönme denemesinde ana direği sağlam kalmıştı ama apandisiti patlamıştı. Bu ikinci denemesinde de bu kez, üstelik denizcilere korku salan Horn Burnu’nu döndükten sonra apandisiti artık sorun çıkaramadı ama direği kırıldı.

Andrew Halcrow'un şansı  bir türlü yaver gitmiyor

Bu haber yazılırken, denizde geçen üç ayın ardından bitkin bir Andrew Halcrow korkunç bir fırtına sonrası ana direği kırılmış olarak Şili Sahil Güvenliği tarafından kurtarılmayı bekliyordu. En zor test olan Horn Burnu dönüşünü başarıyla tamamlamasının ardından karşılaştığı büyük fırtına Halcrow’u hayalini gerçekleştirmekten bir kez daha alıkoydu.

Fırtınadan yaralanmadan kurtulan Halcrow teknesi Elsi Arrub’un uğradığı ağır hasardan dolayı SOS vermek zorunda kaldı.

Halcrow’un web sitesinde yapılan açıklamada “Horn Burnu’nunhemen batısında yakalandığı fırtına sırasında Elsi’nin ana direği kırıldı. Andrew çok üzülerek SOS vermek zorunda kaldı. Olanlardan çok sarsılmış olsa da çok şükür sağlığı yerinde” ifadeleri kullanıldı.

Andrew Halcrow'un şansı  bir türlü yaver gitmiyor

2006’daki bir önceki denemesinde Avustralya’nın güney batısındaki Güney Okyanusu’nda apandisiti patlamıştı. O kez Avustralya Deniz Güvenlik İdaresi (AMSA) tarafından yönlendirilen yakındaki bir tanker tarafından kurtarılmıştı.

Halcrow tedavi için helikopterle anakaraya götürülürken teknesini denizde terk etmek zorunda kalmış, ancak büyük bir şans eseri Elsi Arrub üç ay sonra okyanusta hasarsız olarak bulunup Shetland’a geri getirilmişti.  

http://www.sail-world.com/YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder