Satılık Tekneler

Amphitrite’in Yeni Sahibi J. K. Rowling
14.01.2016 Amphitrite’in Yeni Sahibi J. K. Rowling
Daha önce için Hollywood yıldızı Johnny Depp'e ait olan lüks süperyat Amphitrite, Harry Potter hikayelerinin yazarı J. K. Rowling tarafından yaklaşık 30 milyon Euro’ya satın alındı.

Amphitrite

50 yaşındaki ünlü yazarın kocası Neil Murray, oğulları 12 yaşındaki David, 10 yaşındaki Mackenzie ve ilk eşinden olan 22 yaşındaki kızı Jessica ile beraber, charter olarak kiraladıkları süperyata aşık olduktan sonra, her ne pahasına olsun bu yatı satın almaya karar verdiler.

Amphitrite-2 Amphitrite-3

Bu süperyatın bir önceki sahibi olan Karayip Korsanları filminin yıldızı Johnny Depp, yatı ilk satın aldığında eski kız arkadaşı Vanessa Paradis, çocukları Lily, Rose ve Jack isimlerinin ilk iki harfinden esinlenerek, Vajoliroja ismini vermişlerdi. Hollywood yıldızı Johnny Depp, aktris Amber Heard ile evlendikten sonra süperyatın adını Yunan deniz tanrıçası Amphitrite olarak değiştirerek eşine düğün hediyesi vermişti. 

Amphitrite-4

47,55 metre uzunluğundaki Amphitrite, 2001 yılında Türkiye’nin ünlü süperyat üreticisi Proteksan Turquoise tarafından üretildiğinde, ismi Anatolia idi. Süperyat en son 2008 yılında yeniden yapılandırıldı. Bu lüks ve bir o kadar da sofistike yatın dış tasarım ve mühendislik çalışmalarını Taka Yachts, iç dekorasyonunu ise LM Pagano Design üstlenmiş.

Amphitrite-5

Klasik bir görünüme sahip olan Amphitrite görünümünün aksine, içinde en son teknoloji ekipmanlar ve sistemler barındırmaktadır. Sahip olduğu özellikler arasında Zero Speed stabilizatörler, Kaleidescape eğlence sistemleri ve en ileri düzey iletişim sistemleri sayılabilir. Amphitrite'in garajında su kayağı, sörf ve bir de servis motoryatı bulunuyor. 

Amphitrite-6

Çelik gövdeli ve alüminyum üst yapılı yatta, 5 farklı kamarada toplam 10 konuk ağırlanabiliyor. Konuklara ise 9 mürettebat hizmet veriyor. Performans açısında da baktığımızda Amphitrite, Caterpillar dizel motorları ile rahatlıkla 12 knot seyir hızına ulaşabilirken, maksimum 14 knot hız yapabiliyor.

Amphitrite7

Ünlü süperyat, 2010 yılının yaz aylarında ünlü film yıldızları Angelina Jolie ve Brad Pitt’e ev sahipliği yapmıştı. Bu tatilden sonra, The Tourist filminin çekimlerinde Angelina Jolie ile Johnny Depp arasındaki yakınlaşma, gazetelerin magazin sayfalarında yer bulmuştu.

Alınan ilk bilgilere göre ünlü yazar J. K. Rowling, Amphitrite'yi ailesiyle birlikte tatil amacıyla kullanacak. Süperyat en son haftalık olarak 96.000 Euro’ya kiraya veriliyordu.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.