Satılık Tekneler

AMEX Göcek Cup 1. Gününde TEB ÖZEL Lider
07.09.2013 AMEX Göcek Cup 1. Gününde TEB ÖZEL Lider

American Express Sailing Regatta kapsamındaki Göcek Cup'ın ilk gününde yapılan iki şamandıra yarışını TEB Özel-Farr Away kazandı. Saat 11.00'de verilmesi planlanan ilk start, havanın ancak oturmasıyla saat 12'den sonra verilebildi. Ortalama 11-12 knot esen rüzgarlarda 3'er turdan olmak üzere, orsa-pupa parkurda iki şamandıra yarışı gerçekleşti. İlk yarışta dikkatleri çeken iki Farr 40 TEB Özel-Farr Away ile Flying Box Lemon Arkas'ın mücadelesi oldu. Yarışta ilk finişi veren TEB-Özel'in ardından gelen Lemon Arkas, startta fodepar olduğu için, yine aynı şekilde yarışın dışında kalan Uka Uka, Courrier Du Coeur ve Esquia ile birlikte resmi finiş veremedi. Filodaki bir diğer Farr 40 olan Boreas, Farr Away'in ardından düzeltilmiş zamanlarda ikinci, Tag Heuer Goblin3 üçüncü oldu.

AMEX Göcek Cup 1. Gününde TEB ÖZEL Lider

Tüm finişlerin ardından verilen günün ikinci startında ise hava neredeyse yine aynı kaldı. Yarışın startında TEB Özel Farr Away'in önüne geçen Lemon Arkas, ikinci turdan itibaren Farr Away'in gerisinde kalarak yarışı ikinci olarak tamamladı ve düzeltilmiş zamanda Rus ekip Courrier'in de gerisinde kalarak üçüncü oldu. 

Bu durumda iki yarışıda kazanan Levent Özonur'un Hasip Gençer dümenciliğindeki Farr Away ekibi genel klasmanda lider konumda. Kaan Özgönenç'in Boreas'ı ikinci, Aydın Yurdum'un Goblin 3'ü üçüncü sırada. 

AMEX Göcek Cup'ta yarın coğrafi rotalı kalan tek yarışın startı saat 11.00'de verilecek. Efe Sezik

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.