Satılık Tekneler

Amerikan donanması ''Motor Yacht A’'ya mı özendi?
14.12.2015 Amerikan donanması ''Motor Yacht A’'ya mı özendi?
Amerikan donanmasının yeni USS Zumwalt destroyeri, 119 metre boyundaki ikonik süperyat Motor Yacht A’dan esinlenilerek mi ortaya çıkartıldı?

Geriye yatık burun yapısı, düşük profilli güverteden yükselen karbon fiber güverte evi ile183 metre boyundaki bu savaş gemisi, Philippe Starck tasarımı olan fütüristik süperyat Motor Yacht A’nın çizgilerini taşıyor.ABD’nin Maine kentinde yer alan, General Dynamics tarafından üretilen USS Zumwalt isimli bu savaş gemisi, şu anda deniz testlerini gerçekleştiriyor. 

Motor Yacht A’nın baş döndürücü şekli, USS Zumwalt’a bambaşka bir özellik katıyor. Gemi,‘gizli’ tasarımı sayesinde radarda zor farkedilir bir profile sahip. Radarda bir savaş gemisindense, küçük bir balıkçı teknesi imajı çiziyor. Aslında Motor Yacht A ile USS Zumwalt’ın özellikleri, dış profillerinden başka bir ortak nokta barındırmıyor.

 

motor-yacht-a
 
Zumwalt sınıfı destroyerler, gizli ve çoklu görev özelliğine sahip. Zumwalt; yüzey, hava ve deniz çatışmaları görevleri yapabiliyor. Büyük gemilere karşı 155mm silahlarla donatılmış olan bu yeni savaş gemisi, ek olarak kıç tarafında iki helikopter taşıyacak büyüklükte piste de sahip. 

 

Serbest-elektron lazerleri, yüklü enerji gerektiren diğer silahlar ve günlük enerji ihtiyacı için, gemide yenilikçi elektrik motorları da mevcut. Bu geminin inşası yaklaşık 4 senelik bir zaman gerektirirken, fiyatı ise 4,3 milyar dolar. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.