Satılık Tekneler

America’s Cup’ta Artemis Racing zaferi!
19.10.2015 America’s Cup’ta Artemis Racing zaferi!
2015’in son Louis Vuitton America’s Cup organizasyonunda, Artemis Racing kazanan takım oldu. Bermuda’da gerçekleşen Louis Vuitton America’s Cup World Series yarışlarında, aldığı bu galibiyet ile Artemis Racing, 2017’de gerçekleşecek olan 35. America’s Cup’a katılma yolunda önemli bir adım attı. 

2015-America's-Cup-World-Series

Takım menajeri ve taktisten Iain Percy, ekibiyle gurur duyduğunu söyledi. Percy; ‘İyi bir performans sergilemek için üzerimizde çok baskı vardı. Bunu başaracak yetenekte bir ekip olduğumuzu biliyordum. Önceki organizasyonlarda talihsizliğimizi yenemedik ancak bu zafer bizim için önemli bir adım oldu. ’ dedi.

Cumartesi günü yapılacak olan yarışlar iptal edilince, Bermuda’da pazar günü 3 yarış organize edildi. Harika bir start alan Artemis Racing, Oracle Team USA’e, finişe metreler kala kadar tüm yarışı lider götürdü ancak, son anda ikinci oldu. İkinci yarışın startına dakikalar kala, hakem botuyla çarpışan Artemis Racing ciddi hasar aldı. Kazada şans eseri kimseye bir şey olmadı ancak, Artemis Racing’in foiling katamaranının bowsprit’i kırıldı. Kazanın ardından start hattına yeniden yönelen Artemis Racing’in, sadece 90 saniyesi kalmıştı. Bu noktada yarış filosu geri çekilip ‘kazazede’ Artemis Racing’in kafayı açmasına izin verdi ve herkesten önce foil eden Artemis Racing, önde götürdüğü yarışı kazanmasını bildi. Günün son yarışında da iyi bir start alan ancak parkurun ‘çalışmayan’ tarafını tercih eden İsveç ekibi, son turda harika bir foiling kavança ile Oracle Team USA’i geride bıraktı ve dördüncü olarak regatta’nın galibi oldu. 

2015-America's-Cup-World-Series-1

Portsmouth ve Gothenburg’daki ilk iki organizasyonda gerilerde kalan Artemis Racing, bu birincilik ile önemli bir derece yapmış oldu. 

Louis Vuitton America’s Cup World Series Bermuda Sonuçları: 

1. Artemis Racing: 2 – 1 – 4 – 52 puan 
2. Emirates Team New Zealand: 5 – 2 – 1– 50 puan
3. ORACLE TEAM USA: 1 – 3 – 5 – 48 puan
4. Land Rover BAR: 3 – 6 – 2 – 44 puan
5. SoftBank Team Japan: 4 – 4 – 3 – 44 puan
6. Groupama Team France: 6 – 5 – 6 – 32 puan


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder